اکران فیلم های ایرانی در سوریه آغاز شد

گروه فرهنگی _ رجانیوز: همزمان با هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، روزهای سینمای ایران از امروز (۱۹ مهر) در سالن اپرای دمشق آغاز می شود.

به گزارش رجانیوز، به همت رایزنی فرهنگی ایران در دمشق و با همکاری وزارت فرهنگ جمهوری عربی سوریه و مرکز تجارت بین الملل سوره سینما موسسه تصویر سازان مهر (حوزه هنری) روزهای سینمای ایران از زمان دیگری (یکشنبه، 10 اکتبر 1401) اپرای شهری در دمشق در سالن آغاز خواهد شد.

در این رویداد فرهنگی هنری که تا سه شنبه 21 مهرماه ادامه دارد؛ فیلم های «حناس»، «مدیترانه»، «استخر نقاشی»، «یه حبه قند» و «فرشته ها با هم می آیند» با زیرنویس عربی پخش می شود.

در مراسم افتتاحیه روزهای سینمای ایران، فیلم «حناس» با حضور حسین دارابی کارگردان این فیلم برای علاقه مندان به سینمای ایران اکران می شود.

هفته فرهنگی ایران در سوریه شامگاه چهارشنبه 15 مهرماه با حضور حجت الاسلام محمدمهدی ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لبانه مشوه وزیر فرهنگ سوریه، مهدی سبحانی سفیر کشور و حمیدرضا عصمتی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگیان دو کشور در خان اسعد باش، پایتخت دمشق افتتاح شد.

برگزاری نشست های تخصصی، آشنایی با دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران از جمله فرش ایرانی، لباس، کتاب، نقاشی، خوشنویسی و صنایع دستی نستعلیق و همچنین غذاها و غذاهای ایرانی از جمله بخش های این هفته فرهنگی است.

  اصلاح طلبان از زندگی «مهسا امینی» چه می خواهند؟

دیدگاهتان را بنویسید