اکوادور در آستانه حذف از جام جهانی 2022 قطر است

گروه ورزشی _ رجانیوز: پرونده استفاده از بازیکن غیرقانونی اکوادوری برای صعود به جام جهانی این تیم را در آستانه حذف از رقابت ها قرار داده است.

به گزارش رجانیوز، شیلی و پرو همچنان به شدت بر استفاده اکوادور از یک بازیکن غیرقانونی در مسیر کسب سهمیه جام جهانی 2022 فشار می آورند.

فدراسیون های فوتبال این دو کشور اخیرا نسبت به تصمیم فیفا که برایان کاستیلو را واجد شرایط حضور در هشت دوره مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی اعلام کرده بود، اعتراض کرده و به دادگاه عالی ورزش شکایت کردند.

این دادگاه زمان مشخصی را برای برگزاری جلسه و اعلام تصمیم مشخص نکرده است اما هر دو طرف خواستار تصمیم نهایی تا 19 آبان ماه سال جاری هستند.

مقامات فدراسیون فوتبال شیلی مدعی هستند که اسنادی در اختیار دارند که نشان می‌دهد کاستیلو اهل کلمبیا است و اکوادور باید در تمام بازی‌هایی که از او در تیمش استفاده شده، 0-3 ببازد.

این ادعا در ماه ژوئن توسط کمیته انضباطی فیفا بررسی و رد شد و کمیته استیناف فیفا نیز دو هفته پیش اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر رد شده و به نفع اکوادور و حضور این تیم در جام جهانی 2022 رای داده است.

آنها در اسفندماه موفق شدند در جدول صعود به جام جهانی از قاره آمریکای جنوبی در رده چهارم قرار گیرند و به طور مستقیم سهمیه حضور در این رقابت ها را دریافت کنند.

این تیم در اولین دیدار جام جهانی به مصاف قطر میزبان می رود و حالا باید 10 روز مانده به شروع رقابت ها منتظر اعلام دادگاه عالی ورزش باشد.

  حباب خرید ملک در ترکیه ترکیده است

دیدگاهتان را بنویسید