ایالات متحده اپیدمی تاج را مقصر می داند

12198 خبر اولیه

به گزارش خبرگزاری شینهوا چین، پس از افشای برخی اسناد در مورد همکاری آزمایشگاهی آمریکا و اوکراین، اکنون وزارت خارجه چین تاکید کرده است که دولت واشنگتن باید هر چه سریعتر گزارش قانع کننده ای از فعالیت های نظامی بیولوژیکی خود ارائه کند. اوکراین و جهان

در طول بیش از دو سال اپیدمی تاج، ایالات متحده سخت تلاش کرده است تا چین را به عنوان مقصر اصلی شناسایی کند. کاخ سفید، به ویژه در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، اصرار داشت که پکن مسئولیت این بیماری را بپذیرد و بگوید که از ووهان چین می آید. به گفته دولت آمریکا، چین برای تضعیف دولت های غربی و جایگزینی ایالات متحده در جهان، این ویروس را در سراسر جهان منتشر کرده است.

پس از افشای اسناد نظامی گسترده ایالات متحده و فعالیت های نظامی و بیولوژیکی پیشرفته ایالات متحده در اوکراین، روسیه مدت هاست که به انتشار ویروس تاج در ایالات متحده متهم شده است. سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که جامعه بین المللی به شدت نگران تحقیقات آمریکا در آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین است. حال باید روشن شود که این کشور برای چه اهدافی تحقیقات خطرناکی را انجام داده است که در آمریکا در تأسیسات خارج از کشور خود ممنوع است؟

وزارت خارجه چین تاکید می کند که طرف آمریکایی نمی تواند سکوت کند یا صرفاً با این اظهارات مخالفت کند و ادعا کند که گزارش های مربوطه “اطلاعات نادرست” است.

دولت چین معتقد است که بهترین راه برای ایالات متحده برای اثبات بی گناهی یا نادرستی این اطلاعات این است که درهای خود را باز کند و به جامعه بین المللی اجازه دهد تا تحقیقات بیشتری را انجام دهد. چین از ایالات متحده خواسته است که در مورد خصومت های بیولوژیکی خود در اوکراین و جاهای دیگر شفاف باشد و از آزار و اذیت آنها و مانع تراشی در اجرای کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی خودداری کند.

  اجماع منبرهای جوان فاطمیه امسال

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید