ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان را به دست گرفته است

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان در واشنگتن و کنسولگری های آن در نیویورک و کالیفرنیا را به دست گرفته است.

به گزارش رجانیوس، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان در واشنگتن و کنسولگری های آن در نیویورک و کالیفرنیا را به دست گرفته است.

وزارت امور خارجه گفته است که مسئولیت امنیت و حمایت از مأموریت های دیپلماتیک را به عهده دارد و به هیچ کس اجازه ورود بدون مجوز به دستور دیگری را نخواهد داد.

ایالات متحده دولت جدید طالبان در افغانستان را که سال گذشته پس از خروج نیروهای آمریکایی و متحدانش به قدرت رسید، به رسمیت نمی شناسد و هیچ روابط دیپلماتیک رسمی با این کشور ندارد.

به گفته وزارت خارجه ایالات متحده، افغانستان هنوز از کشور ثالثی درخواست نکرده است تا به عنوان “اقدام پیشگیرانه” خود در ایالات متحده عمل کند.

قطر در حال حاضر به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در افغانستان عمل می کند.

کنترل سفارت افغانستان در ایالات متحده زمانی صورت گرفت که سراج الدین هاکانی، سرپرست وزارت داخله طالبان، روز سه شنبه گفت که دولت طالبان در حال حاضر ایالات متحده را به عنوان دشمن نمی بیند و می خواهد روابط خوبی با واشنگتن داشته باشد.

هاکانی گفت که هیچ تهدیدی از جانب افغانستان برای آمریکا وجود ندارد و طالبان تلاش می کنند تا روابط خوبی با ایالات متحده داشته باشند.

  رکوردی دیگر از بزرگترین خودروساز خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید