ایران آمادگی تولید 3838 هزار بشکه نفت در روز را دارد

13358 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از شرکت ملی نفت ایران، مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت ملی نفت ایران آمادگی دارد تا تولید نفت خام را به حداکثر میزان ممکن و در صورت نیاز کشور بازگرداند. باید صادرات نفت خام را افزایش دهد یا افزایش مصرف پالایشگاه های داخلی می تواند به سرعت اتفاق بیفتد.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران هرمز کلاوند گفت: با توجه به افزایش ظرفیت تولید نفت خام شرکت ملی نفت ایران به حداکثر میزان ممکن (معادل تولید نفت خام قبل از اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه آمریکا علیه ایران به میزان 3 میلیون و 838 هزار بشکه نفت در روز، مدیریت نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران با همکاری شرکت‌های تابعه، رزمایش گسترده‌ای را در سراسر کشور انجام داد. فضاهای خشکی و دریایی در پهنه وسیع کشور از ابتدای هفته.

وی افزود: این مانور با هدف شناسایی و رفع تنگناها و گلوگاه های عملیاتی با سنجش میزان آمادگی تجهیزات، تاسیسات نفتی، چاه ها و نیروی انسانی انجام شد.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: قبل از رزمایش فعلی، اقدامات گسترده ای برای حفظ و افزایش ظرفیت تولید نفت خام انجام شد که برخی از آنها شامل 1800 عملیات تعمیر و نگهداری چاه، 250 مورد تعمیرات سطحی، تعمیرات اساسی 2300 کیلومتر خطوط لوله و کریدورهای صادراتی، نصب و راه اندازی پمپ های پایین چاه، بهینه سازی سیستم استخراج گاز مصنوعی برای برخی از چاه ها و غیره. مهمترین دستاورد تمرین اخیر، آزمایش موفقیت آمیز تعمیرات و اقدامات فوق است.

  آمیکرون دزدگیر البرز

کلاوند تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران هم اکنون آمادگی دارد تا تولید نفت خام را به حداکثر ممکن بازگرداند و در صورت نیاز کشور به افزایش صادرات نفت خام یا افزایش مصرف داخلی پالایشگاهی به سرعت انجام می شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید