«ایران اینترنشنال»؛ رسانه ها برای تجزیه ایران

سید محمدی بنیریزی، فعال رسانه ای; وی در خصوص اغتشاشات اخیر و نقش رسانه معاند در آن نوشت:

حالت آنارشی، یعنی. حرکتی به سوی هرج و مرج، زوال و نابودی. حتی براندازان، سلطنت طلبان و هر کسی که به جغرافیای کنونی اعتقاد دارد، بعید است که خواهان تقسیم شود.

من بارها با دانشجویانی که اساساً تازه وارد دانشگاه شده اند و در گردهمایی های رادیکال شرکت می کنند صحبت کرده ام. من مطمئن هستم که حداقل 90 درصد آنها موافق تجزیه ایران نیستند. اما چرا مهمترین رسانه، محرک و تریبون اغتشاشات اخیر، یعنی. آیا «ایران اینترنشنال» در صدد تجزیه ایران است؟

تمام روز بین المللی را دنبال کنید. هیچ هویتی ندارد. او نه سلطنت طلب است و نه طرفدار همجنس گرایی. نه رسانه ها و نه کمونیست ها. نه محله پهلوی می خواهد و نه دغدغه هنرمندان و ورزشکاران فی نفسه.

همه چیز را از جهت و نه جمهوری اسلامی پوشش می دهد. کمترین هویت و جوهره مثبتی ندارد و جای تعجب است که تنها رسانه ای در جهان است که اینقدر بی ریشه و هویت است. بین الملل علی رغم ناشناس بودن، توصیفی است. در یک کلام این رسانه «سعودی» است!

این رسانه از یک سو در جهت «پایان قدرت جمهوری اسلامی» عمل می کند و از سوی دیگر ضریب جهت گیری مشخصی برای آینده جمهوری اسلامی نمی دهد. ده ها گروه و جریان کوچک و بزرگ به آینده کمک می کنند تا از وضعیت هرج و مرج، چند قطبی و فروپاشی نهایی برخوردار شوند. آنتن می دهد به تجزیه طلبان خوزستان و آذربایجان به سلطنت طلبان و منافقین که فردای جمهوری اسلامی یک جنگ داخلی تمام عیار را تماشا کنند. در این میان، بی‌وطن‌ترین‌ها کسانی هستند که در شبکه‌های بین‌المللی به زبان فارسی صحبت می‌کنند و تنها با یک مشت دلار تلاش می‌کنند رویای سعودی‌ها را محقق کنند.

  اظهارنظر سخنگوی دولت درباره وضعیت مهدی

این ناشناس بودن رسانه ای به دنبال کنندگان او منتقل شد. هیچ کس نمی داند که در ادامه چه خواهد آمد. کردستان را از ایران جدا خواهند کرد؟ یا دموکراسی از همسایگی پهلوی آغاز خواهد شد؟ یا باید حکومت کمونیستی تشکیل شود؟ و فکر نمی کنند همه بارها شکمشان را پاره کرده اند!

جماعت فعلی هیچ خواسته ای ندارد و در عین حال فکر می کند در جریان انقلاب است. انقلابی که نه رهبر دارد و نه برنامه ای در عرصه سیاسی دارد و فقط می داند که همه چیز باید آزاد شود، اما نمی فهمد که فردا جمهوری اسلامی بدون کوچکترین تردیدی جنگ داخلی بسیار بزرگی خواهد داشت.

جنگی که هم امنیت و هم پول لازم برای خرید یک سطل ماست را از آن ها می گیرد و از «آزادی» هم نمی گذرد و نتیجه ای جز کشتار آمیزش های یهودی و عربی نخواهد داشت! هر چند دشمنان ایران اندیشه آن شادی را به گور خواهند برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید