ایران جهش بهترین برند بوستر پمپ آتش نشانی و آبرسانی

پمپ تخلیه

با افزایش چشمگیر جمعیت و ساخت آسمان خراش ها، نیاز به تقویت کننده پمپ آب بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.. امروز هم نصب شد تقویت کننده پمپ آتش نشانیبرای جلوگیری از سوختگی و آتش سوزی در ساختمان ها الزامی است.

مجموعه ایران جاش (https://iranjaheshbf.com/) با 60 سالها تجربه موفق در زمینه انواع تولید تقویت کننده پمپ آببوستر پمپ آتش نشانی پمپ عمودی و تعمیر پمپ های عمودی و ایستاده در این مقاله قصد داریم به بررسی بوستر پمپ آب و بوستر پمپ آتش نشانی بپردازیم.

بوستر پمپ چیست؟

یکی از مهمترین تجهیزات ساختمانی و صنعتی برای افزایش فشار آب و پشتیبانی از سیستم آبرسانی استفاده از پمپ تخلیه خوب. هدف اصلی از ساخت، طراحی و نصب بوستر پمپ ها ایجاد فشار صحیح آب در یک مجتمع است.. این دستگاه در سه نوع خانگی، آتش نشانی و آبرسانی تولید می شود. در ادامه به بررسی دو نوع پمپ تقویت کننده آتش نشانی و تامین آب می پردازیم.

در چه مواردی از بوستر پمپ استفاده می شود؟

دلیل اصلی استفاده از این دستگاه کاهش فشار آب در ساختمان ها می باشد. در زیر به مواردی که باعث کاهش فشار آب می شود اشاره کرده ایم:

 • فاصله از منبع آب

 • فشار آب شهر

 • مشکلات لوله کشی

 • سیستم های اضافی مانند تصفیه آب

images 1658325369 خبر اولیه

تقویت کننده پمپ آب

یکی از تجهیزات پرکاربرد در بخش خانگی و صنعتی، بوستر پمپ آبرسانی است. همانطور که از نام آن پیداست، تقویت کننده پمپ آب، تقویت کننده پمپ است. برای کنترل این دستگاه یک یا چند الکتروپمپ به صورت موازی به تابلوی کنترل هوشمند متصل می شوند.

  شکست همزمان خودتحریمی و فشار حداکثری / افزایش مبادلات اقتصادی بدون امتیاز برای غربی ها

بوستر پمپ آبرسانی برای تثبیت فشار آب و یکنواخت کردن آن در جریان معین بدون محدودیت مصرف آب استفاده می شود.. به عبارت دیگر، ساختمان هایی که با کمبود فشار آب مواجه هستند از پمپ تقویت کننده برای تامین آب استفاده می کنند. در این صورت حتی در زمان پیک مصرف با کمبود و افت فشار آب مواجه نخواهند شد.

یک اینورتر برای جلوگیری از آسیب رساندن به تقویت کننده پمپ آب در برابر ضربه های مکانیکی استفاده می شود. در این صورت موتور الکتریکی به کندی شروع به کار کرده و به مرور زمان قدرت آن افزایش می یابد. همچنین اگر پمپ با حداکثر توان کار کند و فشار آب همچنان کم باشد، پمپ دوم به طور خودکار وارد جریان مدار می شود..

استفاده از تقویت کننده پمپ آب

اصولاً بوستر پمپ آب در مکان ها و مکان هایی که با افت فشار آب مواجه است استفاده می شود.. از جمله رایج ترین مکان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برج ها و مجتمع های مسکونی

 • در آب نماها و فواره ها

 • شهرها و مجتمع های صنعتی

 • در مجتمع های خرید

 • باغ ها و زمین های کشاورزی

images 1658325370 خبر اولیه

تقویت کننده پمپ آتش نشانی

ممکن است در ابتدا این سوال برای شما پیش بیاید که تقویت کننده پمپ آتش نشانی چیست؟ بوستر پمپ آتش نشانی زمانی استفاده می شود که ساختمان آتش بگیرد. این دستگاه در مدار قرار می گیرد و در صورت نیاز آب مورد نیاز شبکه اطفای حریق را تامین می کند.

همانطور که گفتیم امروزه نصب آمپلی فایر پمپ آتش نشانی اجباری شده است اما به دلیل کارایی پایین آن خطر آسیب دیدن پمپ وجود دارد. به همین دلیل با کمک مدار کنترل می توان به صورت دوره ای پمپ را راه اندازی کرد تا از این حادثه جلوگیری شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نحوه چیدمان و نصب پمپ در بوستر پمپ آتش نشانی

طبق استاندارد NFPA، هر پمپ باید بتواند دبی کامل را ارائه دهد. وقتی دبی از GPM 5000 علاوه بر این، با تایید مقام قانونی، می توان از سه پمپ اصلی استفاده کرد. همچنین طبق استاندارد اروپا EN12845، یک بوستر پمپ آتش نشانی نباید بیش از سه پمپ اصلی داشته باشد.

بطور کلی دستگاه پمپ آتش نشانی به شرح زیر می باشد:

تک پمپ

 • پمپ برقی

 • پمپ دیزل

دو پمپ

چند پمپ؟

فروش بوستر پمپ آتش نشانی و آبرسانی

نصب بوستر پمپ آب و بوستر پمپ آتش نشانی در ساختمان ها و شهرهای صنعتی فضای زیادی را اشغال می کند. گروه ایران جهش به عنوان تولید کننده انواع پمپ ها، بوستر پمپ های ایستاده آبرسانی و بوستر پمپ های آتش نشانی را نیز تولید می کند.. بنابراین ساختمان هایی که با کمبود فضا مواجه هستند می توانند از این نوع پمپ استفاده کنند. در پایان پیشنهاد می کنیم برای مشاهده لیست قیمت و خرید انواع پمپ های خانگی، آبرسانی و اطفای حریق به ایران جهش سر بزنید..

دیدگاهتان را بنویسید