ایران خودرو بنزل چینی را دو برابر در بورس می داند!

14816 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، تحلیل قیمت انجام شده به صورت عدد پایه نشان می دهد که شرکت ایران خودرو هایما را دو لا پنه در بورس کالا به حساب می آورد! و نوع همزیستی مسالمت آمیز بین بورس کالا که قرار بود مشکل را حل کند. و وزارت امنیت برای انحصار سیستماتیک در فروش خودرو که نتیجه آن تداوم قیمت های تلخ در بازار خودرو داخلی است.

بر اساس اطلاعیه عرضه در بورس کالای ایران، 500 دستگاه خودروی هایما S7 از روز یکشنبه 15 شهریورماه در بورس کالای ایران عرضه می شود.

قیمت این خودرو در حالت فول آپشن در چین 18 هزار و 510 دلار یا معادل 500 میلیون تومان است که با همین قیمت پایه و نه بیشتر، تقریباً 150 میلیون تومان برای هزینه هایی مانند مالیات بر ارزش افزوده، شماره گذاری به آن اضافه می شود. و … و به 900 میلیون تومان و یقیناً بیش از 900 میلیون تومان یعنی قیمت فعلی بازار خواهد رسید!

هنگام فروش از طریق بورس کالا، قیمت این خودرو در شرایط اولیه باید حدود 500 میلیون تومان تعیین شود و این نوع قیمت گذاری منجر به غارت مصرف کننده بیچاره ایرانی می شود که مطمئن نیست چرا باید خودرو را چندین بار بخرد. برابر بیشتر از بازار جهانی

ظاهرا منوچهر، روگی و فاطمی امین که در این مورد دست به دست مجید عشقی زده اند، تنها رسالت فروش هر چه بیشتر خودرو به مردم ایران را بر عهده خود گذاشته اند و زیر بار هیچ روش دیگری نمی روند!

پایان/

  خروج از ممنوعیت انحصاری لوازم خانگی

دیدگاهتان را بنویسید