ایران زیرساخت های بهتری برای دور زدن تحریم ها ایجاد می کند/ تهران ده ها میلیارد دلار در ازای آن دارد که تحت تحریم های آمریکا ممنوع است

گروه سیاسی – رجانیوس: وکیل یکی از بانک های بزرگ بین المللی می گوید ایرانی ها زیرساخت های بهبود یافته ای برای دور زدن تحریم های بانکی دارند.

وال استریت ژورنال روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد حقوقی در یکی از بانک های بزرگ بین المللی گفت: ایران در زیرساخت های خود برای دور زدن تحریم ها بسیار پیشرفته است. آنها از فناوری، مهارت، حمایت مردم و دولت برای حمایت از آن برخوردارند.»

این روزنامه می نویسد رژیم ضد تحریم ایران نتیجه مجموعه سیاست هایی است که در سال 2014 به رهبری آیت الله خامنه ای، رهبر معظم ایران برای تجهیز اقتصاد ایران به ابزارهایی برای مقاومت در برابر فشارهای خارجی ایجاد شد.

به گفته وال استریت ژورنال، یک عنصر کلیدی در «اقتصاد مقاومتی» ایجاد یک سیستم مالی است که در آن ایران بتواند تجارت خارجی و مبادلات مالی خود را ادامه دهد، حتی اگر این بخش ها تحریم شوند.

وال استریت ژورنال در بخشی دیگر از گزارش تفصیلی تحقیق امروز خود با استناد به برخی اسناد گزارش داد که بانک های مستقر در چین، خاورمیانه و کشورهای غربی به شرکت های ایرانی در بخش انرژی و صنعت خدمات بانکی ارائه کرده اند.

دیپلمات‌های غربی، مقامات اطلاعاتی، اسناد شرکت‌ها و صورت‌های بانکی بررسی‌شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهند که ایران با استفاده از شبکه‌های شرکت‌های جعلی، ارز و واسطه‌ها، حساب‌های بانکی با ده‌ها میلیارد دلار تراکنش در سال ایجاد کرده است. این مبادلات توسط قانون تحریم های ایالات متحده ممنوع است.

  لندن تهدید Omicron را جدی می گیرد

این روزنامه آمریکایی به دیپلمات ها و مقامات غربی و همچنین مقامات ایرانی استناد می کند که می گویند این شبکه توسط رهبران سیاسی ایران طراحی شده است. صورت‌های بانکی و اسناد شرکتی بررسی‌شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که هلدینگ HSBC و Standard Chartered Bank دو بانک بزرگ جهان در گروه مؤسسات مالی هستند که به شرکت‌هایی که به نمایندگی از صادرکنندگان ایرانی تجارت می‌کنند، خدمات ممنوعه ارائه می‌کنند. .

وال استریت ژورنال ایران از طریق این شرکت ها و حساب های بانکی آنها توانست نفت و سایر محصولات خود را به خریداران خارجی بفروشد و در ازای آن دلار، یورو و سایر ارزهای خارجی به دست آورد. واردکنندگان ایرانی از این پول برای پرداخت کالاهای مورد نیاز ایران برای حفظ اقتصاد خود استفاده می کنند. یک شرکت وابسته به بانک مرکزی ایران این مبادلات ارزی را بین واردکنندگان و صادرکنندگان ایرانی تسهیل می کند.

تحریم ها علیه ایران

دولت آمریکا برای تسریع در جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، سال هاست که تهران را به بهانه های مختلف تحریم کرده است. واشنگتن از شرکت های آمریکایی و کشورهای ثالث می خواهد که تحریم ها را رعایت کنند.

دفتر تروریسم و ​​اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از دفاتر خزانه داری تأسیس شد، در مرکز برنامه ریزی جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورهای مخالف سیاست های کلان واشنگتن قرار دارد.

اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی اعلام می کند که مأموریت خود را “اجرای استراتژی های دولت ایالات متحده برای مبارزه با تامین مالی تروریسم در کشور و در سطح بین المللی، توسعه و اجرای استراتژی های ملی برای مبارزه با پولشویی و شبکه های تامین مالی تروریسم” است.

  بازگشت تدریجی سوریه به اتحادیه عرب

این سرویس از چهار بخش تشکیل شده است: 1- سرویس کنترل دارایی های خارجی (OFAC) 2- دستیار وزیر در امور اطلاعات و تحلیل 3- معاون وزیر در امور تامین مالی تروریسم و ​​4- شبکه مجری قانون مالی.

اتاق ساکت جنگ اقتصادی

یکی از اهداف و وظایف اصلی اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی، جنگ اقتصادی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های مقاومت و تبدیل نظام مالی آمریکا به اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای غیر متعهد است. .

سیانان در گزارشی در سال 2010، اداره تروریسم و ​​اطلاعات مالی را “اتاق جنگ خاموش” علیه ایران توصیف کرد و نوشت: “آنها در واقع مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند.” «سیان» می نویسد که فعالیت های این دفتر معمولاً بدون جنجال انجام می شود، اما تأثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید