ایران و ارمنستان رژیم باکو را دور زدند

14336 خبر اولیه

طبق سرمقاله، ایران و ارمنستان با یک حرکت برنامه ریزی شده رژیم باکو را دور زدند و توانستند حجم مبادلات اقتصادی خود را در 5 ماهه نخست امسال 33 درصد افزایش دهند. چرا که الهام الیف با ایجاد مزاحمت برای کامیون های ایرانی مشکلات زیادی را در ترانزیت کالا ایجاد کرد.

علیرضا پیمانپاک، رئیس سازمان توسعه تجارت از آمادگی ایران برای معرفی شرکت‌های پیشرو در حوزه خدمات فنی و مهندسی برای شرکت در مناقصه پروژه‌های عمرانی و حضور شرکت‌های صنایع معدنی برای استخراج، اکتشاف و تولید مواد معدنی در ارمنستان خبر داد. هدف دولت سیزدهم گسترش و توسعه است. وی از همکاری با همسایگان خبر داد و با اشاره به سفر اخیر وزیر صمت به ارمنستان گفت: یکی از موضوعات اصلی در معرفی تجار دو کشور به یکدیگر بحث ایجاد مراکز تجاری است که باید خدمات متنوعی را به تجار ارائه کنند. از جمله ارائه خدمات تضمینی، معرفی بازرگانان، ارائه خدمات پولی و بانکی به تجار داخل کشور و همچنین درخواست طرف ارمنی برای اعزام هیئت های تجاری و دارویی به ارمنستان، آمادگی برای اعزام این هیئت ها پس از افتتاحیه مرکز تجارت ایران در ایروان.

تریان، معاون وزیر اقتصاد ارمنستان با اشاره به رشد 33 درصدی تجارت دو کشور در 5 ماهه نخست سال 2022 از راه اندازی مرکز تجارت ایران در ایروان استقبال کرد و خواستار اعزام هیئت های تجاری و دارویی از ایران به ارمنستان شد. برای ملاقات با بازرگانان و تولیدکنندگان و برگزاری جلسات، تبدیل به B2B شد.

پایان/

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید