ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری در صنعت فضایی امضا کردند

گروه فناوری اطلاعات-رجانیوز: تفاهم نامه همکاری ایران و صنعت فضایی روسیه روز چهارشنبه با حضور حسن سالاریا رئیس سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران و یوری بوریسف رئیس سازمان فضایی فدراسیون روسیه امضا شد. در حاشیه یازدهمین نمایشگاه هوافضا و صنعت هوانوردی کشور جزیره کیش.

رئیس سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: این سند همکاری شامل موضوعات مختلفی از جمله همکاری در ساخت ماهواره های حسگر و مخابراتی و ایجاد زیرساخت های آزمایشگاهی، مونتاژ، پایگاه پرتاب و تست ماهواره ای

حسن سالاریه افزود: این تفاهم نامه در نتیجه مذاکرات چند ماهه با سازمان فضایی فدراسیون روسیه به منظور توسعه و تقویت ارتباطات دو کشور در این زمینه به امضا رسید.

وی با بیان اینکه ایران بومی سازی صنعت فضایی را از 20 سال گذشته آغاز کرده و اکنون پیشرفت چشمگیری دارد، افزود: انتظار می رود با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم به سند چشم انداز 10 ساله دست پیدا کنیم. برای صنعت فضایی کشور که به افق خواهد رسید. بیایید سرعت 1410 کامپایل شده را افزایش دهیم.

رئیس سازمان فضایی فدراسیون روسیه نیز در این مراسم گفت: ایران شریک جدیدی برای کشور ما نیست و همکاری مشترک دو کشور از سال 2002 آغاز شد و جمهوری اسلامی ایران جهش بزرگی در این زمینه داشت. صنعت فضایی در این دوره

یوری بوریسوف افزود: برنامه توسعه صنعت فضایی ایران همه حوزه های این صنعت را در بر می گیرد و روسیه نیز در رسیدن به اهدافش کمک می کند.

وی اعزام فضانورد به ایستگاه فضایی روسیه را یکی از برنامه های مشترک دو کشور عنوان کرد و افزود: موفقیت ایران در پرتاب ماهواره به فضا در سال 2009 این کشور را جزو 9 کشور صاحب این فناوری قرار داد.

  ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پدیده

وی بیان کرد: علاوه بر این، راه اندازی کشتی میمون در سال 2012، آن را به یکی از 6 کشور دارای دانش ساخت کشتی های سرنشین دار تبدیل کرد و همکاری دو کشور می تواند زمینه توسعه بیشتر این صنعت در ایران را فراهم کند. نسبت به گذشته

دور جدید مذاکرات سازمان فضایی ایران و سازمان فضایی روسیه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت هوایی و هوایی ایران در جزیره کیش برگزار شد.

در این نمایشگاه 90 شرکت از ایران، روسیه، چین، اتیوپی و خارج از کشور حضور دارند که از 22 تا 25 آذرماه آخرین دستاوردها در حوزه صنعت هوانوردی را ارائه می کنند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه سمینارهای مشترکی برای آموزش ایران و روسیه در زمینه های مختلف از جمله طراحی و ساخت ماهواره و پردازش داده های ماهواره ای با حضور مربیان مجرب این حوزه برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید