ایران و روسیه وارد عمیق‌ترین روابط استراتژیک می‌شوند/ابتکار بازار نفت در دستان تهران-مسکو

گروه بین الملل رجانیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس وی درباره امضای یادداشت تفاهم نفت و گاز ایران و روسیه گفت: ایران و روسیه دو قطب مهم در تولید انرژی نفت و گاز هستند که همه کشورها به این بخش نیاز دارند و به آن وابسته هستند. البته امضای تفاهم نامه در این بخش می تواند در توسعه منطقه تاثیرگذار باشد.

محمود عباس زاده مشکینی وی تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن قرارداد استراتژیک نفت و گاز ایران و روسیه، دو کشور می توانند بالاترین نقش را در تعیین قیمت و مدیریت بازار جهانی نفت داشته باشند و این به نفع هر دو کشور است. منعقد شده است.

نماینده مردم مشکین شهر افزود: کشورهای غربی به انرژی ایران و روسیه نیاز دارند امضای همکاری بین دو کشور بزرگ تولیدکننده انرژی، تهران-مسکو را در این زمینه پیشقدم می کند.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از انرژی جهان از طریق روسیه و ایران تولید می شود و غرب نیز به شدت به این حوزه وابسته است و طبیعتا تحریم حوزه انرژی به نفع کشورهای اروپایی نیست و منافع آنها را تهدید می کند.

وی افزود: البته تحریم های آمریکا علیه ایران مشکلی در امضای تفاهم نامه و انعقاد قرارداد بین ایران و روسیه ایجاد نمی کند، زیرا روابط دو کشور در حوزه راهبردی تعریف شده است و هر دو کشور می خواهند. در این زمینه همکاری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تهران و مسکو با توجه به توسعه نظام بین الملل وارد عمیق ترین روابط راهبردی شده اند که علاوه بر همکاری های سیاسی و امنیتی، ابعاد اقتصادی را نیز در بر می گیرد. هر دو کشور و دیدگاه مثبتی نسبت به منافع دو طرف دارند.

  خداحافظی با یارانه 45 هزار و 500 تنی آخرین یارانه این ماه پرداخت می شود

نماینده مردم مشکین شهر افزود: امضای تفاهم نامه نفت و گاز با سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری تحول بزرگی در صنعت نفت ایران محسوب می شود و می تواند منجر به دستاوردهای مثبت در حوزه صنعت و رونق اقتصاد کشور شود. ایران. کشور.

دیدگاهتان را بنویسید