ایرلاین ها همچنان با نرخ ارز بلیت می فروشند!

به گزارش تحریریه، با نزدیک شدن به ایام اربعین، بسیاری از ایرلاین ها قصد دارند از ایام پیک استفاده کنند، برخی از ایرلاین ها از این فرصت برای فروش پروازهای پرترافیک داخلی مانند مشهد استفاده کرده اند و برخی دیگر هم اکنون در حال برنامه ریزی پروازهای خارجی هستند. از جمله نجف.

بنابراین تحقیقات میدانی نشان می دهد که قیمت بلیط هواپیما به نجف به 10 میلیون تومان رسیده است و بسیاری از مسافران برای سفر به نجف در این هفته باید 10 میلیون تومان هزینه کنند. این در حالی است که تمامی این پروازها توسط شرکت های هواپیمایی داخلی انجام می شود.

قیمت سوخت فرودگاه نجف بیش از 8 هزار دلار است

آقای مقصود اسعدی سامانی افزایش قیمت بلیت نجف را مربوط به زمان و پیک مسافری می داند و اعلام کرد که قیمت بلیت نجف بسته به عرضه و تقاضا افزایش یا کاهش می یابد. ممکن است برخی از سایت ها با این قیمت بفروشند زیرا پروازهای عتبات در اختیار چارترکنندگان است و با کاهش تقاضا و بدون مسافر با قیمت کمتری ارائه می شود.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، فرودگاه نجف متعلق به بخش خصوصی است و هزینه ها افزایش یافته و هر مسافر باید بین 2.5 تا 3 میلیون هزینه فرودگاهی بپردازد و برای 737 فروند هواپیما، هزینه خدمات فرودگاهی بیش از 8 هزار است. دلار و برای ایرباس باید 13 هزار دلار هزینه ارز پرداخت شود، هزینه خدمات فرودگاهی و تعرفه سوخت موثر است و شرکت هواپیمایی باید یک دلار و 70 سنت به ازای هر لیتر سوخت پرداخت کند، از طرفی پروازهای مبدا از مشهد باید شارژ شود. سوخت

  دستگیری عوامل موساد در سیستان و بلوچستان/ شبکه ای که قصد کشتن دانشمندان هسته ای را داشت

وی می گوید: هنوز برای پروازهای با بلیت اربعین برنامه ریزی صورت نگرفته و در این ایام صحبتی با شرکت های هواپیمایی برای تعیین قیمت مصوب نشده است. اما در حال حاضر بلیط هواپیما نجف برای چارترها موجود است و این افراد مشغول فروش بلیط هستند.

انتقال 60 هزار مسافر با هواپیما به اربعین

آقای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از این عملیات خبر داد اربعین پیش بینی می شود امسال 5 میلیون زائر به کربلا مشرف شوند. جلسات تفصیلی با حضور تمامی آژانس ها در حال انجام است و تمامی مسیرهای سفر در حال انجام است و تعدیل آن به گونه ای است که 300 هزار نفر با قطار، 50 تا 60 هزار نفر به صورت هوایی و بقیه زائران زمینی تردد خواهند کرد. بنابراین با توجه به تشدید گرما در پایانه ها، وسایل خنک کننده مورد توجه قرار می گیرند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، سال گذشته در اربعین طبق توافق با این مقام عراقی، قرار شد 60 هزار نفر از طریق بخش هوایی جابجا شوند و در آن روزها شاهد ازدحام جمعیت در فرودگاه بودیم، اما به بهترین شکل ممکن انجام شد.

قاسمی می گوید: ستاد اربعین برای انجام عملیات حج راه اندازی شده است و در ایام اربعین حتی به افرادی که قبلا بلیت تهیه کرده اند، بلیط چارتر نمی فروشیم. قیمتی که برای بلیت های اربعین در نظر گرفته ایم قیمت بلیت فعلی است. از سوی دیگر، فروش بلیت به دلار ممنوع است و چندین شرکت هواپیمایی در این زمینه مطرح و به تعزیرات ارائه شده است.

  6 میلیون دوز واکسن تاج به کشور وارد شده است

اکنون در ایام سوگواری امام حسین (ع) و با درخواست افزایش سفرهای مشهد و نجف و در راستای افزایش تقاضاها، قیمت بلیت هم برای مسیرهای داخلی مانند مشهد و هم برای مسیرهای خارجی مانند نجف افزایش یافته است. .

شرکت های هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت بلیط مشهد نیستند

آقای میر اکبر رضوی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم، هیچ یک از ایرلاین ها حق افزایش قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی از جمله مشهد را ندارند و تمامی ایرلاین ها موظف به فروش بلیت به مسافران بر اساس تعیین شده هستند. قیمت. علاوه بر این، مسافران باید از وب سایت و دفاتر رسمی خدمات مسافرتی بلیط تهیه کنند.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، نظارت دقیق بر شرکت های هواپیمایی توسط سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مستمر انجام می شود و مسافران در صورت مشاهده یا مواجهه با گرانی، مراتب را به سازمان هواپیمایی کشوری معرفی کنند.

وی درباره بلیت هواپیما به نجف نیز گفت: بلیت پروازهای خارجی از جمله نجف بر اساس عرضه و تقاضا موجود است اما برای ایام اربعین در نظر داریم بلیت را با قیمت مصوب به مسافران عرضه کنیم.

قیمت بلیت پروازهای نجف در روز عاشورا به 10 میلیون تومان رسید/ قیمت هر لیتر سوخت در پروازهای نجف به 8 هزار دلار رسید.

منبع: YJC

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید