ایستگاه فضایی چین کاملتر شده است

14321 خبر اولیه

بر اساس گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، وینتیان با وزن حدود 20 تن بدون فضانورد در ساعت 14:22 به وقت محلی (6:22 به وقت گرینویچ) توسط یک موشک به فضا پرتاب شد. Long March 5B از مرکز پرتاب Wenchang در استان هاینان چین به فضا پرتاب شد.

طول این ماژول تقریباً 18 متر و قطر آن 4.2 متر است و پس از رسیدن به محل باید به اولین ماژول پرتاب شده «تیانهو» که ماژول اصلی محسوب می شود و از آوریل 2021 در مدار قرار دارد پرید.

راه اندازی این ماژول یک چالش جدی برای کارشناسان چینی بود. زیرا پرتاب موفقیت آمیز آن و قرار دادن آن در مدار مستلزم دقت بسیار بالا و حتی استفاده از بازوی رباتیک است.

ماژول ها در واقع کابین هایی هستند که یا به عنوان محل زندگی فضانوردان یا به عنوان آزمایشگاه برای فعالیت های تحقیقاتی آنها عمل می کنند.

در ماژول Ventian، سه مکان خواب، یک توالت و یک آشپزخانه طراحی شده است، همچنین قفسه هایی برای انجام آزمایش های علمی وجود دارد.

این ماژول همچنین به عنوان یک سکوی پشتیبان کنترل ایستگاه فضایی در صورت خرابی ایستگاه فضایی عمل می کند.

ایستگاه فضایی چین که در زبان چینی «تیانگونگ» (کاخ بهشتی) نامیده می شود و در سطح بین المللی CSS (ایستگاه فضایی چین) نامیده می شود، باید تا پایان سال جاری به طور کامل به بهره برداری برسد.

دومین ماژول آزمایشگاهی چین نیز قرار است در ماه اکتبر پرتاب شود تا ایستگاه فضایی بتواند آخرین شکل T خود را بگیرد و فضانوردان بتوانند اکتشافات فضایی خود را آغاز کنند.

  اولین سریال مورد تایید رئیس جدید صدا و سیما

این مجموعه فضایی به اندازه ایستگاه فضایی میر است که متعلق به شوروی سابق و سپس روسیه بود و در نهایت در 23 مارس 2001 از مدار خارج شد.

چین برای چندین دهه میلیاردها یورو برای برنامه فضایی خود هزینه کرده است و انتظار می رود ایستگاه فضایی حداقل 10 سال دوام بیاورد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید