ایلان ماسک ثروتمندتر شده است – بررسی رسانه های تحریریه

9081 خبر اولیه

به گزارش وب سایت فوربس، بر اساس گزارش های نظارتی جدید، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ثروتمندترین مرد جهان، این هفته بیشتر سهام خود را فروخت. او این کار را تنها چند روز پس از طرح مالیاتی میلیاردر توسط تعدادی از نمایندگان کنگره در واشنگتن دی سی انجام داد.

در دو مورد منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در چهارشنبه شب، ماسک فاش کرد که نزدیک به 2.2 میلیون سهم به ارزش حدود 2.2 میلیارد دلار فروخته است که از این میزان حدود 13.4 میلیون دلار است. روز دوشنبه فروخته شد و سپس 934000 سهم دیگر را در آن روز به قیمت بیش از 1.1 میلیارد دلار فروخت.

مجموعه فایل‌هایی که اواخر چهارشنبه شب منتشر شد، نشان می‌دهد که ماسک پس از آن 3.6 میلیون سهم دیگر را با قیمت متوسط ​​حدود 1070 دلار طی دو روز آینده فروخت زیرا قیمت‌ها به دلیل گمانه‌زنی‌ها درباره فروش احتمالی کاهش یافت.

این فروش پس از آن صورت گرفت که ماسک از کاربران توییتر خواست تا در نظرسنجی توییتر در روز شنبه شرکت کنند تا تصمیم بگیرند که آیا باید 10 درصد از سهام نزدیک به 23 درصدی خود در تسلا را در پاسخ به پیشنهاد قانونگذاران بفروشد یا خیر. لایحه ای در کنگره که بر سود سهام میلیاردرها مالیات می دهد.

اگرچه اکثر مصرف کنندگان به نفع ماسک رای دادند، اما پاورقی ها در پرونده های نظارتی روز چهارشنبه نشان می دهد که این مرد 50 ساله قصد داشت بخشی از سهام تسلا را از طریق یک طرح معاملاتی در ماه سپتامبر بفروشد و در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه عمومی بود. روز دوشنبه (به ارزش 1.1 میلیارد دلار) برای کمک به پرداخت گزینه های برنامه ریزی شده برای پایان سال آینده فروخته شد.

  حقوق نجومی در سفارتخانه های ایران در خارج از کشور

به طور کلی، معاملات این هفته حدود 3 درصد از کل سهام ماسک را تشکیل می دهد. او هنوز حدود 168 میلیون سهم تسلا را در اختیار دارد. ماسک به درخواست فوربس برای اظهار نظر پاسخ نداد. این شرکت سهام تسلا را با قیمت متوسط ​​حدود 1070 دلار فروخت که تضمین کننده افزایش نزدیک به 160 درصدی در سال گذشته بود، اما همچنان 13 درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده در روز پنجشنبه بود.

این سومین باری است که او ماسک تسلا را از زمانی که این شرکت در سال 2010 به صورت عمومی در نزدک عرضه شد، فروخت و این بزرگترین معامله اوست. در جولای 2010، ماسک کمی بیش از 1.4 میلیون سهم را به قیمت 24 میلیون دلار فروخت و در سال 2016، 2.7 میلیون سهم دیگر را به قیمت حدود 593 میلیون دلار فروخت.

سهام در هفته گذشته 13 درصد از بالاترین سطح خود سقوط کرد که نشان دهنده حدود 163 میلیارد دلار ارزش بازار است که از آن زمان ناپدید شده است. با وجود این کاهش، تسلا هنوز حدود 1.1 تریلیون دلار هزینه دارد. سهام پس از بسته شدن در حدود 1068 دلار در هر سهم در روز چهارشنبه 2.7 درصد در معاملات پس از ساعت کاری افزایش یافت.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید