ایلان ماسک قرارداد خرید توییتر را لغو کرد

وکیل میلیاردر مشهور آمریکایی ایلان ماسک تصمیم خود را برای لغو قرارداد خرید خود با توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، شبکه خبری CNBC بر اساس نامه روز جمعه وکیل ایلان ماسک به مدیر ارشد حقوقی توییتر، تصمیم میلیاردر مشهور آمریکایی مبنی بر لغو قرارداد خرید توییتر را فاش کرد.

مایک رینگلر، وکیل ایلان ماسک، در نامه ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار نوشت: «توئیتر به تعهدات قراردادی خود عمل نکرده است».

وکیل ماسک گفت: «توئیتر به طور قراردادی اطلاعات تجاری مرتبطی را که ایلان ماسک درخواست کرده بود ارائه نکرده است.

پیش از این، ایلان ماسک گفته بود که می‌خواهد ادعاهای توییتر مبنی بر اینکه حدود 5 درصد از کاربران فعال روزانه از حساب‌های اسپم هستند را ارزیابی کند.

وی تهدید کرد که اگر توییتر ثابت نکند که اکانت های جعلی و بات کمتر از 5 درصد کاربران این شبکه اجتماعی را تشکیل می دهند، قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری این شرکت را لغو خواهد کرد.

اکنون، در نامه‌ای به مایک رینگلر، مدیر ارشد حقوقی توییتر، گفته است: «تویتر به درخواست‌های متعدد برای اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی در این پلتفرم پاسخی نداده یا از پاسخگویی خودداری کرده است». این شرکت گاهی درخواست‌های آقای ماسک را نادیده می‌گیرد، گاهی آن‌ها را به دلایل ظاهرا غیر موجه رد می‌کند و گاهی ادعا می‌کند که به آنها احترام می‌گذارد در حالی که اطلاعات ناقص یا غیرقابل استفاده را به آقای ماسک ارائه می‌دهد.

تیم ماسک در هفته‌های اخیر با غول رسانه‌های اجتماعی توییتر بر سر «ربات‌های اسپم» درگیر شده و تهدید کرده است که اگر شرکت نتواند ثابت کند که کمتر از ۵ درصد از کاربران فعال روزانه‌اش حساب‌های جعلی هستند، از این معامله خارج می‌شوند.

  رئیس جمهور تهران را به مقصد مسکو ترک کرد

از سوی دیگر، توییتر در جلسه اجرایی روز پنجشنبه خود که با هدف شفاف سازی موضوع اکانت های جعلی و بات در این شبکه اجتماعی انجام شد، اعلام کرد که روزانه یک میلیون اکانت جعلی و ربات اسپم را حذف می کند.

مدیران توییتر در این نشست تاکید کردند که اکانت های جعلی بسیار کمتر از 5 درصد از کاربران فعال در هر سه ماهه را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید