ایلان ماسک کارکنان تسلا را تهدید کرد

بر اساس سرمقاله ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اعلام کرد که این شرکت طی سه ماه آینده 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

ثروتمندترین مرد جهان همچنین در سخنرانی خود در مجمع اقتصادی قطر بلومبرگ هشدار داد که احتمال رکود آمریکا وجود دارد.

رئیس شرکت تسلا الکتریک گفت: رکود در این مقطع اجتناب ناپذیر است و اینکه آیا در آینده نزدیک رکودی وجود خواهد داشت یا خیر، احتمال بیشتری وجود دارد.

62b1a6c985f5406e4627af24 خبر اولیه

ماسک همچنین در اوایل این ماه گفت که احساس بسیار بدی برای اقتصاد دارد. در این زمان بود که او اعلام کرد که تعداد مشاغل زیرمجموعه خود را کاهش می دهد زیرا معتقد بود تسلا کارمندان زیادی دارد.

به گزارش وب سایت خبری Electrek که بر خودروهای برقی تمرکز دارد، این کاهش تنها شامل کارمندان با حقوق ثابت ماهانه می شود نه کارگران ساعتی.

ماسک در ایمیلی به کارمندان شرکت گفت که این کاهش‌ها «در مورد کسی که واقعاً خودرو، باتری تولید می‌کند یا پنل خورشیدی نصب می‌کند اعمال نمی‌شود».

مدیرعامل تسلا همچنین گفت که دورکاری دیگر قابل قبول نیست و از کارمندان خواست حداقل 40 ساعت در هفته در دفتر خود حضور داشته باشند.

او گفت: «اگر سرکار حاضر نشوید، فرض می‌کنیم که استعفا داده‌اید.

بر اساس گزارش سالانه این شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، تا پایان سال 2021، حدود 100000 نفر توسط تسلا و شرکت های تابعه آن استخدام شده بودند. به گفته ماسک گویا، حدود 10 هزار نفر از این افراد اخراج خواهند شد.

پایان /

  دولت موظف به پرداخت معوقات رتبه معلمی شد

دیدگاهتان را بنویسید