اینترنت مبارک تا پایان سال «رایگان» است

فرزندان ما نیز باید در این اکوسیستم حضور داشته باشند. ما باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره جایگاه و نحوه استفاده از شبکه شاد در سال تحصیلی جدید گفت: شبکه شاد یک شبکه بی نظیر است. پرتاب مبارک کار خوبی بود به گونه ای که بتوان آن را در سطح جهانی ارائه و نمایش داد.

وی افزود: شبکه ای که بتواند روزانه 11 میلیون نفر را میزبانی کند، شبکه ای گسترده و قدرتمند است و این عدد بزرگی است و گاهی از پهنای باند بالاتری نسبت به پیام رسان های معروف دنیا استفاده می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاد دارای ایراداتی است که به مدیر مجتمع فنی شاد منتقل کردیم و به تدریج برطرف شد که یکی از آن ها ایجاد کلاس مجازی بود که بر توانمندی های شاد افزود. برای خارج از کشور و مناطق با دسترسی کمتر برای آموزش با کیفیت این شبکه باید به عنوان مکمل آموزش استفاده شود.

نوری تاکید کرد شاد بسته نشود. فرزندان ما نیز باید در این اکوسیستم حضور داشته باشند. ما باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم. کودکان سریعتر با این محیط سازگار می شوند و می توانند آموزش های اضافی را از آنجا ببینند.

وی با اشاره به اینکه خود شاد دارای یک پیام رسان اختصاصی و مهمتر از آن یک موتور جستجوی تمیز و اختصاصی به نام شادبین است، گفت: شادبین موتور جستجوی بسیار خوبی است و اطلاعات به طور کامل بر اساس نیاز دانشجو در مجوز طبقه بندی می شود. ; به جز مواردی که برای دانش آموز مضر است، بقیه اطلاعات را نمایش می دهد.

  رایش چهارم! - بررسی های سرمقاله رسانه ها

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش دارای شبکه ای است که دارای کلاس درس مجازی، پیام رسان اختصاصی و موتور جستجوی امن است. شاد یک پیام رسان کامل است; البته ممکن است پهنای باند کم باشد یا در دسترس گوشی و دستگاه نباشد که باید کم کم آن را جبران کنیم. سال گذشته تبلت های متعددی بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع شد و امسال نیز با خیرین این کار را ادامه خواهیم داد.

نوری درباره هزینه استفاده از اینترنت در شبکه شاد نیز گفت: طبق تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات داشتیم، قرار بود اینترنت شاد تا پایان برنامه ششم توسعه، یعنی تا پایان، رایگان باشد. از 1401. ما آن را به کار انداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید