اینجا آمریکاست. هر 98 ثانیه یک زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد

گروه بین الملل – رجانیوز: آمریکا، مدعی بزرگ «حقوق بشر» و «حقوق زنان» این روزها تلاش زیادی کرد تا کشورمان را از «کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل» با این ادعا که حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران رعایت نمی شود، حذف کند. . این اقدام آمریکا باعث شد تا با استناد به منابع و رسانه های خودمان در این کشور تحقیق درباره «وضعیت زنان در آمریکا» را آغاز کنیم و به نتایج جالبی رسیدیم.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش کاهان به آن می گویند «سرزمین آزادی» اما حقیقت چیز دیگری است. آمارها نشان می دهد که زیر پوست زیبای این کشور، نابرابری و ظلم به اقلیت های نژادی و نادیده گرفتن حقوق زنان ریشه دوانده است. مطالب زیادی علیه نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا نوشته شده است، ما در این صفحه بارها به نمونه هایی از خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان اشاره کرده ایم. بیش از دو سال از کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس آمریکا می گذرد. شاید صحنه ای که «درک شووین»، پلیس قاتل به دوربین خیره می شود در حالی که همزمان زانوی خود را به گلوی فلوید فشار می دهد، هرگز از ذهن سیاه پوستان خارج نشود. البته ماجرای دوری آمریکا از مفهوم «آزادی» و «احترام» به همین جا برمی گردد و به برخورد غیرعادی با اقلیت های نژادی مانند اسپانیایی ها و سیاه پوستان محدود نمی شود. گزارش های متعدد از منابع داخلی در آمریکا نشان می دهد که دادستان چه کارنامه سیاهی در زمینه حقوق بشر در جهان و البته حقوق زنان این روزها در زمینه کار با زنان دارد.

از نگاه ابزاری به زنان گرفته تا نگاه نابرابر به محل کار و آمار سرسام آور آزار و اذیت جنسی و تجاوز جنسی و …. چرا باید به روزها و هفته های دورتر مراجعه کنیم، همان روزی که اخبار فضای مجازی آمریکا و کشور ما چندین سال پیش به طور گسترده منتشر شد و سپس دوباره منتشر شد! تیتر این بود: “هر 98 ثانیه یک زن در آمریکا مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد!” این اعتراف نفرت انگیز از مهد کودک آزادی غرب! این را در رسانه های آمریکایی به نام “امتحان” می گویند. بیایید این آمار را کمی ملموس کنیم، یعنی. احتمالا از زمانی که شروع به خواندن خط اول این گزارش کردید تا به اینجا رسیدید، یک زن آمریکایی مورد تعرض یک مرد آمریکایی قرار گرفته است و شاید تا پایان خواندن این گزارش، تعداد کشته ها افزایش یافته باشد!

  مجلس عقب نشینی نمی کند، واردات خودرو آزاد می شود

USA TODAY: هر روز اتفاق می افتد

روزنامه یوس تودی ضمن افشای این آمار تکان دهنده می افزاید که کودکان در این کشور از آزار جنسی وحشیانه مصون نیستند و می نویسد: «در هر 98 ثانیه یک نفر در آمریکا مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد. طبق گزارش شبکه ملی تجاوز جنسی، هر هشت دقیقه یک قربانی تجاوز جنسی در آمریکا یک کودک است. برخی از آمارها وضعیت بد زنان آمریکایی را بر اساس ایالت و شهر نشان می دهد. به عنوان مثال، گزارش های منتشر شده در فلوریدا نشان می دهد که حداقل یک زن آمریکایی از هر شش زن آمریکایی در مقطعی از زندگی خود مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. البته مردان نیز قربانی خشونت جنسی بوده اند، به این معنا که حدود 20 درصد مردان خشونت جنسی غیر از تجاوز جنسی را تجربه کرده اند. به طور خاص، طبق آمار اداره آمار فلوریدا، بیش از 10700 نفر در فلوریدا در سال 2015 مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و جالبتر اینکه تنها 4700 نفر از مجرمان تحت تعقیب قرار گرفتند.

وضعیت زنان و دختران در دانشگاه های آمریکا

این در حالی است که برخی از جوامع مرتبط با زنان با خطر بیشتری روبرو هستند و بیشتر نگران بروز آسیب های جنسی در محل زندگی خود هستند، این گروه «دانشجویان» هستند. بر اساس گزارش مرکز تجاوز جنسی، که بر این آمار تمرکز دارد، زنان بین 18 تا 24 سال که دانشجو هستند سه برابر بیشتر از زنان دیگر در معرض تجاوز جنسی قرار دارند. در گزارشی که دیروز و ساعاتی پیش از تهیه این گزارش توسط (پروژه بدانیم) منتشر شد، اطلاعات تکمیلی از وضعیت دانشگاه ها برای مردم جهان روشن و ملموس است. برای مثال، در این گزارش آمده است: «در کالج‌های آمریکا، خطر تجاوز جنسی به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.

  برنامه هفته شانزدهم لیگ برتر

به نظر می‌رسد که دانشجویان به دلیل استفاده گسترده از مواد مخدر و الکل و ایجاد برخی مشکلات شناختی از کمبود آگاهی رنج می‌برند.» در سال‌های اخیر، موارد تجاوز جنسی در دانشگاه‌های هاروارد، استنفورد و بیلور خبرساز شده است. نکته تاسف بار این است که با وجود افزایش آگاهی در مورد تجاوز جنسی در دانشگاه های این کشور، این تخلفات و رفتارهای نادرست اغلب گزارش نمی شود. هنگامی که وزارت آموزش ایالات متحده جرایم جنسی در محوطه دانشگاه را از سال 2005 تا 2015 مطالعه کرد، نتایج شگفت‌انگیز بود. موارد گزارش شده تجاوز جنسی از 2356 مورد در سال 2009 به 7464 مورد در سال 2015 افزایش یافته است. در حالی که به نظر می رسد این نتایج نشان دهنده افزایش چشمگیر تجاوز جنسی است، برخی از مدافعان قربانی معتقدند که یکی از دلایل واقعی این پرش این است که قربانیان بیشتر و بیشتر می شوند. به نظر می رسد. مطالعات اخیر نشان می دهد که 23 درصد از زنان در دانشگاه مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند که کمی بیشتر از 1 در 6 دانش آموز دختر است. با این حال، به گفته این مرکز تحقیقاتی، بیشتر موارد سوء استفاده جنسی هنوز گزارش نشده است.

هیچکس اهمیت نمیدهد

بدتر از آن اینکه در سایه چنین اقدامات تلخی، شهروندان آمریکایی شاهد نوعی بی تفاوتی و بی عملی از سوی مسئولان مربوطه هستند و معتقدند که مقامات آمریکایی هیچ علاقه ای به اصلاح امور ندارند. «جان فابرت» استاد دانشگاه اوکلاهاما با تأسف در این رابطه می گوید: «شاید وقتی پدران صبح زود فرزندان خود را به دانشگاه می برند، تصور می کنند که فضای علمی شگفت انگیزی در انتظارشان است. و از این فضا بسیار لذت خواهند برد. اما واقعیت چیز دیگری است.» یکی از دانشجویانی که در سال‌های اخیر در همان دانشگاه اوکلاهاما قربانی تجاوز جنسی شده است، می‌گوید به قصد اعتراض نزد رئیس دانشگاه رفتم و ماجرا را برای او توضیح دادم و به او گفتم که چگونه قربانی شده‌ام. تجاوز جنسی توسط یکی از همکلاسی هایم سپس با صدایی تلخ ادامه می دهد که رئیس به او گفته است که هیچ کاری نمی تواند برای او انجام دهد.

  قول آیت الله رئیسی برای تحقیق قوت قلب ما بود/ قلدرها دلسوزی ندارند

این زن برای اجاره است!

اما آنچه تا کنون گفتیم اعمال مجرمانه و به اصطلاح چالش های فریبکارانه بود. مواردی وجود دارد که مقام زن در آمریکا به طور علنی مورد توهین قرار گرفته و مقام والای زن در حد ارضای نیازهای جنسی مردان تنزل یافته و تنزل یافته است. در برخی از بوتیک های خیابانی در آمریکا، ممکن است ابتدا فکر کنید که پشت پنجره مانکن هایی برای تبلیغ لباس هستند، اما نه! اینها زنانی هستند که به دلیل نیاز مالی در آن سوی خط دید مردان شهوتران قرار می گیرند تا برای چند ساعت انتخاب و استخدام شوند. به آنها “کارگران جنسی” نیز می گویند.

آمریکا زندان بزرگی برای زنان است

همچنین بر اساس گزارش مجله معتبر فوربس، حدود یک سوم زنان زندانی جهان در آمریکا نگهداری می شوند. یعنی بیش از 201000 زندانی زن در آمریکا وجود دارد که 10 درصد از جمعیت زندانیان این کشور را تشکیل می دهد. این وضعیت زنان آمریکایی به نقل از رسانه های آمریکایی است که ما تنها به بخش بسیار کوچکی از آن اشاره کرده ایم. تنها صحنه‌های کوتاه و بسیار کوتاهی از آنچه در خیابان‌ها و دانشگاه‌های آمریکا می‌گذرد وجود دارد، عقل سلیم و بی‌طرفی حکم می‌کند که سیاستمداران در کشور مذکور باید تمرکز بیشتری بر نجات زنان آمریکایی از ورطه نابودی و نابودی داشته باشند و سپس اگر خوب، مشکلات خودشان پیروز و موفق ظاهر شد، برای حل مشکلات کشورهای دیگر قدم بردارید. البته هر جا که آمریکایی پا گذاشت، کشور خوبی ندید، نمونه بسیار بارز آن همسایه شرقی ما افغانستان است. نکته بسیار مهم دیگری که باید همواره مورد توجه مقامات مدعی آمریکایی قرار گیرد و به گوش و نظر به اصطلاح مدافع حقوق زنان در جهان برسد این است که پیشرفت زنان ایرانی در چهل سال اخیر در زمینه های مختلف علمی در عرصه های هنری و نمایشی می توان گفت که در دنیا نادر است. و این بیش از اظهارات تکراری است اما در حوزه آمار قابل اثبات است. حرف آخر رهبران آمریکا این است که “اگر پزشک بودی خودت را شفا می دادی!”

دیدگاهتان را بنویسید