این تهدید ایران، اروپا و آمریکا را رام می کند

13575 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، پس از انتشار اخبار مختلف مبنی بر ارائه پیش‌نویس قطعنامه کشورهای اروپایی علیه برنامه هسته‌ای کشورمان در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران پیام‌های بسیار تندی به پایتخت‌های اروپایی و حتی آمریکایی ارسال کرده است. یا سه کانال مختلف کشورهایی که فکر می کردند پس از ربودن نفتکش ایرانی از یونان، تهران را در وضعیت انفعالی قرار خواهند داد، اما دیدند که ایران دوبار انتقام می گیرد، از طریق واسطه ها متوجه شدند که تهدیدات ایران بسیار جدی و عملیاتی است.

اگرچه اطلاعات کمی در مورد ماهیت تهدیدها و پیام های قوی ای که ایران به کشورهای اروپایی و ایالات متحده ارسال کرده است، وجود دارد، اما سفر انریکه مورا به عمان را می توان بخشی از روند دریافت پیام ها دانست و همچنین قطر که در حال مذاکره است. با وزیر امور خارجه آمریکا دیروز پیامی در این راستا ارائه کرد. کشورهای اروپایی و آمریکا به عنوان مجریان دستورات صهیونیست ها تصور می کردند با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام، ایران شکست می خورد اما این بار موضوع بسیار بسیار متفاوت است.

عقب نشینی این کشورها و اصلاح پیش نویس قطعنامه را می توان در توصیف یک روزنامه نگار غربی دید. استفانی لیختنشتاین، خبرنگار فارین پالیسی در صفحه توئیتر خود نوشت: چهارشنبه شب یا صبح پنجشنبه متوجه شدم [پیش‌نویس] قطعنامه ارائه شده به شورای حکام ایالات متحده و ترویکای اروپایی[آلمان، فرانسه و انگلیس] رأی گیری خواهد شد. لحن پروژه ملایم است، بدون ارجاع موضوع به شورای امنیت سازمان ملل.

به نظر می رسد تهدید ایران بسیار معتبر بوده است، اعتباری که باید خیلی زودتر اتفاق می افتاد. بی اعتنایی ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی و سفرهای گاه به گاه دبیرکل سازمان ملل به تهران و همکاری وی با سیاست های غرب و تعهد وی به بی طرفی و تمرکز بر مسائل سیاسی، مشکلی نیست که باید بر آن غلبه کرد. واضح است که مشکل اصلی ایران با غرب به هیچ وجه مشکل هسته ای نیست، بلکه بهانه ای است برای غرب برای افزایش فشار اقتصادی بر مردم ایران و مانع پیشرفت ایران با ادامه تحریم ها.

  ماجرای صفر هرندی از مخالفت برخی مسئولان با حاج قاسم

این عذرخواهی ها را کشورهای غربی بنا به دلایلی باید انجام دهند و باید بدانند که از یک لحظه به بعد هیچ راهی به جلو نیست و همه راه ها به ایران مسدود است. از این پس بازرسان این سازمان باید مانند سایر کشورها از ایران بازدید کنند و تا زمانی که تاسیسات هسته ای رژیم صهیونیستی به دقت بررسی نشود و این رژیم از قوانین این سازمان تبعیت نکند، ایران نباید در این زمینه کوتاه بیاید.

منبع: اخبار سوریه

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید