این حادثه یک جنبش مدنی بود!/ تکرار آن در دانشگاه های دیگر حکایت جدیدی از جنبش دانشجویی دارد.

گروه سیاسی رجانیوز: روزنامه سازندگی در تیتر روز چهارشنبه 13 آبان ماه خود با عکسی از «عادل فردوسی پور» در حیاط دانشگاه شریف از دانشجویانی حمایت کرد که به تعبیر خودشان قصد داشتند سلف غذاخوری دانشکده داشته باشند.

من گزارش میدم رجانیوز; اکثریت این گروه در روز 10 آبان حوالی ظهر با سر دادن شعارهای نامناسب با محیط دانشجویی و با شعارهای رکیک و جنسی پس از درگیری با حراست دانشگاه و پس از منع برخی از دانشجویان از این رفتار، اقدام به تخریب اموال عمومی کردند و به مقابله پرداختند. آنها را

این گروه پس از ورود به سلف به شعارهای کثیف خود با رقص و حرکات زننده ادامه دادند.

این افراد حتی بسیاری از دانش آموزان خود را که برای سخنرانی آمده بودند مورد ضرب و شتم قرار دادند و آنها را از بی قانونی باز داشتند و تعدادی از آنها را مجروح کردند.

اما روزنامه سازندگی ارگان رسانه ای حزب کارگزاران سازندگی در اقدامی عجیب در شماره روز چهارشنبه خود با تیتر «حیات شریف» به حمایت و دفاع از هتکان پرداخت.

در بخشی از گزارش سازندگی آمده است: «اگرچه تقلید از این جنبش مدنی امری طبیعی بود، اما تکرار آن در یکی از دانشگاه های شهر قم معمولاً در جنبش های اعتراضی دانشجویی مطرح نمی شود، اما حکایت جدیدی از جنبش دانشجویی دارد. “

به نظر می رسد این روزنامه مامور پسند معنای جدیدی برای اعتراضات مدنی دانشجویی پیدا کرده است و از این پس ضرب و شتم و چاله خیابانی باید فعالیت مدنی باشد!

  سفر به ازبکستان پس از 20 سال/ چرا روابط تهران و تاشکند در سال های اخیر مطلوب نبوده است؟

این سوال زمانی جالبتر می شود که سازندگی در مورد توهین و فحاشی و … چیزی نمی گوید. در روایت خود از برخی به اصطلاح شاگردان!

البته اتفاقات دانشگاه شریف صدای اعتراض برخی از همکاران ساختمانی را درآورد. علی مطهری در توئیتی درباره این اتفاقات نوشت که برخی از این گروه مفهوم مقدس آزادی را به آزادی حیوانات تقلیل می دهند.

%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1%DB%8C خبر اولیه

در بخشی دیگر از مقاله سازندگی آمده است: «در همان روز، عکسی از چند دانشجو که در نمازخانه دانشگاه نشسته و سرشان را گرفته بودند، با عنوان گریه 10 دانشجو به دلیل حضور دختر و پسر در دانشگاه شریف منتشر شد. سلف سرویس نیز واکنش های زیادی را به همراه داشت.»

این روزنامه در این قسمت از گزارش خود این تصویر را به اشتباه با اتفاقات اخیر مرتبط دانسته است. اگرچه این عکس در مزار شهدای گمنام دانشگاه و بنا به اظهارات دانشجویان بسیجی دانشگاه شریف گرفته شده است، اما هیچ ارتباطی با حوادث اخیر ندارد.

این رفتار و مواضع اولین بار نیست که این جریان سیاسی چنین می کند. به نظر می رسد وزارت فرهنگ و رهبری باید با ورود به موضوع با دروغ های سازمان یافته مقابله کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید