این دولت آب آشامیدنی را به بیرون گره نمی زند/ رشد اقتصادی صفر را در دهه اخیر به 5 درصد رساندیم/ تاوان ساختن آینده خودمان را می دهیم.

گروه سیاسی رجانیوز: علی بهادری جهرمی در آستانه روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت تهران به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

من گزارش میدم رجانیوز; سخنگوی دولت در نهمین حضور خود در جمع دانشجویان ضمن تبریک روز دانشجو با طرح این سوال که آینده من و شما چه خواهد بود، علیرغم جنگ تحمیلی و فشارها، پیشرفت هایی وجود دارد.

بهادری جهرمی افزود: دولت سیزدهم با تورم 60 درصدی کار خود را آغاز کرد و در یک سال آن تورم را به 40 درصد رساند و رشد اقتصادی صفر در دهه گذشته را به 5 درصد رساند.

وی با اشاره به تلاش دولت برای مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: خیلی ها گفتند دولت را نابود کرد، واکسن ها واکسن کرونا نیست، آب مقطر است. حالا واکسن تولید داخل این امکان را برای همه فراهم کرده که امروز راحت کنار هم بنشینند.

سخنگوی دولت افزود: در 2 تا 3 ماه گذشته جزو 10 کشور دارای بزرگترین تلسکوپ دنیا شده ایم و جزو سه کشور ژن درمانی در دنیا شده ایم و اشتغال ما باعث شده است. به 8.9 درصد در تابستان امسال و پایین ترین نرخ بیکاری در دوره مشابه در 18 سال گذشته رسیده است.

وی ادامه داد: برخی منتظرند که آینده برایشان رقم بخورد، اما جوانان ایرانی به گونه ای هستند که آینده برایشان مهم است و خودشان می خواهند آن را بسازند. جوانان ایرانی در سال 57 آینده ای متفاوت با نظم جهانی آن زمان که بعد از جنگ جهانی دوم با ساختار حقوقی سازمان ملل و تکیه بر قدرت دلار شکل گرفت، برای خود تعریف کردند.

بهادری جهرمی گفت: با معاهدات مختلفی که انجام شد و با طراحی هایی که برای نقاط مختلف دنیا انجام شد، جهان اول، دوم و سوم شکل گرفت و گفتند یک کشور باید در علم و فناوری حرکت کند و یک کشور باید حرکت کند. پلیس و ژاندارم باشید در آن زمان کشور ما تامین کننده مواد اولیه و ژاندارمری منطقه بر اساس اصولی بود که آمریکا تشکیل داده بود و در این زمینه همان ژاندارمری کمتر از سگ آمریکایی هزینه داشت. اما مردم ما شورش کردند که هندسه نظم و قدرت جهانی را تغییر داد.

وی ادامه داد: وقتی از هندسه نظم جهانی خارج شدیم، کشورهایی که آن را طراحی کردند این را درک نکردند. جنگ تحمیلی 8 ساله یکی از آشکارترین حملات به ایران بود و بیش از 45 کشور از رژیم بعثی صدام حمایت کردند. زمانی که عربستان سعودی 35 میلیارد دلار برای جنگ عراق علیه ایران حمایت مالی کرد، می دانست که از یک دیکتاتور حمایت می کند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: فعال و پیشرو بودن بهایی دارد. وقتی رژیم سعودی از صدام حمایت کرد، تاوان توافق خود با آمریکا را داد و چشم و ابروی صدام را دوست نداشت. نزدیک به 45 کشور برای حمایت از صدام و درهم شکستن جوانان ایرانی این روند را طی کردند، اما در مقابل همه این فشارها و هزینه ها، برنده این عرصه ایران قدرتمند بود.

  افتتاحیه پوستر جشنواره موسیقی فجر

ما برای ساختن آینده خود پول می دهیم

بهادری جهرمی گفت: زمانی که سعی می کنیم آینده خود و آن آینده را با توجه به جایگاه خود بسازیم، تاوان آن را می پردازیم. امروز هم ادامه همان روز است.

سخنگوی دولت افزود: وقتی حمله نظامی نتیجه نداد جنگ رسانه ای و اقتصادی راه انداختند و آن را تحریم فلج کننده نامیدند. دشمنان به دنبال این هستند که ذائقه ایرانیان تلخ شود و لحظه ای شیرینی نداشته باشد، اما در عوض تصویر آمریکا که در رسانه ها منتشر می شود همیشه باید بهشت ​​باشد. این کاری است که دشمنان در جنگ رسانه ای انجام می دهند.

وی یادآور شد: نگاه دولت سیزدهم به داخل و شرق و غرب ایران است نه شرق و غرب جهان. این دولت در شرف التیام دردهای گذشته است، این دولت متکی به جوانان و توان داخلی است تا بیرونی و این نگاه به توان داخلی اعتماد دارد و با دنیا به صورت متوازن و با همه کشورها تعامل دارد.

بهادری جهرمی یادآور شد: دولت بعد از شهریور سال گذشته اعلام کرد که به مسیر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سال 57 باز خواهد گشت و هدف آن استفاده از ظرفیت داخلی است.

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه چرا وعده های دولت در خصوص معادن محقق نشده است، گفت: نرخ رشد در دهه گذشته در این بخش از صفر به 5.1 درصد رسیده است. البته در این زمینه به درستی انجام نشده است، زیرا فعال شدن معادن با مشکلات زیست محیطی و هسته ای مواجه است و قوانین این حوزه نیاز به تغییر دارد.

وی افزود: اما دولت بیش از 70 درصد آبرسانی کردستان را کار جهادی کرد و هفته گذشته این مشکل حل شد.

این دولت آب آشامیدنی را بیرون نمی بندد

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکرات انجام شده گفت: این دولت به جای مسئولیت در حوزه سیاست خارجی اعلام کرده است که آب شرب مردم خارج از کشور را قطع نمی کند. تعاملات بین المللی نه با نگاه از پایین به بالا، بلکه با برابری وارد تعامل می شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار متن مذاکرات گفت: متن مذاکرات در هیچ دوره و کشوری منتشر نشده است، حال باید پرسید چرا منتشر نمی شود؟ زیرا در این حوزه قوانین و اصولی وجود دارد که همیشه رعایت می شود.

  سوناک درمانده در برابر ایران/انگلیس در برابر اعدام علیرضا اکبری دست و پا چلفتی و ناتوان به نظر می رسد

بهادری جهرمی در پاسخ به اقدام دولت برای شنیدن اعتراضات گفت: مردم 43 سال است که خودشان را ثابت کرده اند و دولت ها باید برای این افراد ارزش قائل شوند و به جایگاه آنها عمل کنند.دولت همواره تلاش می کند به مطالبات مردم پاسخ دهد. با وجود کاهش تورم از 60 به 40 درصد، این میزان قابل قبول نیست و باید برای کاهش آن تلاش کرد.

وی درباره وضعیت دریاچه ارومیه گفت: دولت در حال بازسازی تونل زاب است تا آب پشت سد را به دریاچه برساند که البته به گونه ای طراحی شده است که امکان انتقال آب وجود ندارد و به همین دلیل رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست با استعفای از سمت خود آزاد شد و اکنون مسئولیت احیای دریاچه ارومیه بر عهده استاندار است.

دولت سیزدهم مردم را غیرقانونی نمی داند

بهادری جهرمی گفت: من سخنگوی دولت سیزدهم هستم و این دولت مردم را نجس نمی داند و مشکلات را با مردم در میان می گذارد. پس اگر نکته ای به این دولت هست پاسخ می دهم، اما نهادهای دیگر چگونه عمل کرده اند، شاید من هم مثل شما در بسیاری از موارد دلیل و چرایی آن را نمی دانم.

سخنگوی دولت درباره وضعیت انتصابات در نهاد ریاست جمهوری گفت: در این دولت برادر رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری فعالیت نمی کند. این دولت تلاش کرد تا نسبت به انتخاب نیروهای موثر اقدام کند و کارگروه ویژه جذب نیرو در سطوح مختلف تشکیل داد و در موارد متعددی از جذب افراد قبل از جذب جلوگیری شد.

هیچ فرقی بین مردم و مسئولان جمهوری اسلامی نیست

بهادری جهرمی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی تفاوتی بین مردم و مسئولان وجود ندارد، تاکید کرد: رئیس جمهور و وزرا از این دانشگاه انتخاب می شوند. طرف مقابل دشمن در واقع مردم ایران هستند. دشمن می‌خواهد پشت نقاب تحریم‌های دولتی پنهان شود، اما واقعیت چیز دیگری است.

حضور رئیس جمهور در 6 دانشگاه در سال گذشته

سخنگوی دولت در خصوص شکایت یکی از دانشجویان از حضور رئیس جمهور در دانشگاه گفت: آیت الله رئیسی در سال گذشته 6 بار به دانشگاه های مختلف مراجعه کرده است. این دولت نشان داده است که تحصیلات دانشگاهی را دوست دارد.

بهادری جهرمی در خصوص علت معرفی مهرداد بذرپاش به عنوان وزیر پیشنهادی راه خاطرنشان کرد: کاندیدای معرفی شده جوان است و سابقه مدیریت معاونت های رئیس جمهور و روسای شرکت های بزرگ دولتی را دارد و در مجلس نیز حضور دارد. من کاری به جناح های سیاسی ندارم، اما اگر به چنین فردی اعتماد نکنیم، به چه کسی اعتماد کنیم؟

  آیا ایران از مستعمره فرانسه خارج خواهد شد؟

دولت در نظارت بر مدیران خود راضی نیست/دولت کمترین فسادی از خود نشان نمی دهد

وی با تاکید بر اینکه سیاست دولت برای مقابله با فساد پیشگیری است نه درمان، تاکید کرد: قبل از انتصابات در دولت از پنج نهاد نظارتی درباره این افراد سوال می شود اما با همه اینها خود دولت یک مشاور وزیر را دستگیر کرد. بنابراین دولت نه تنها تعارف ندارد، بلکه مدیران خود را با دقت بیشتری زیر نظر دارد.

تحصیل فرزندان کارمندان دولت در خارج از کشور از دیگر موضوعات مطرح شده در آن جلسه بود که سخنگوی دولت گفت: دولت در حال مذاکره با کارمندانی است که فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می فرستند و آنها را برمی گرداند. همانطور که دو معاون وزیر برای امسال و سه ماه نه به دلیل فساد بلکه به دلیل عدم رسیدگی به تخلفات زیرمجموعه ها آزاد شدند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: این دولت کوچکترین فسادی از خود نشان نمی دهد.

حضور در 9 دانشگاه در کمتر از دو ماه

به گزارش ایرنا، سخنگوی دولت پنجم مهرماه امسال برای نخستین بار به دعوت دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در تالار شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی سخنرانی کرد و به سوالات مختلف دانشجویان در خصوص مهمترین مسائل روز

پس از آن، بهادری جهرمی در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران حضور یافت و به سخنان آنان گوش داد و به سوالات آنان پاسخ داد، اما برخی از دانشجویان از گفتگو فرار کردند و شعارهای متعددی در حیاط دانشگاه سر دادند که مانع از این رفتار غیراخلاقی نشد. نماینده دولت نباید در این جلسات شرکت کند.

بهادری جهرمی، جوان‌ترین عضو کابینه رئیس‌جمهور و جوان ۶۰ ساله‌ای که با دانشگاهیان گفت‌وگو می‌کند، در کمتر از یک هفته از اولین حضورش در دانشگاه علامه طباطبایی، این بار برای دومین بار در آبان ماه، در پرسش و پاسخ دانشجویی جلسه در پاسخ به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با عنوان «وی مستقیماً با دولت ظاهر شد.

دانشگاه هوافضای تهران، قم، دانشگاه فردوسی مشهد و حضور در سه جلسه (در بین اعضای هیات علمی، اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد)، بین افسران دانشجویی دانشگاه امام حسین (ع)، دانشجویان از دانشگاه های علوم پزشکی کشور و دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه هایی بودند که سخنگوی دولت از آنها بازدید کرد.

بهادری جهرمی علاوه بر بازدید از دانشگاه ها در جمع نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد علوم نخبگان، طلاب حوزه های علمیه قم و مشهد، در جمع جوانان تهرانی در مسجد الرضا و هیئت طرالله زنجان نیز حضور یافت. ، اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید