این دو خط موازی باید قطع شوند!

گروه سیاسی رجانیوز: امروز مسئولان ارشد دولت قبل به جای عذرخواهی از مردم به دلیل بی کفایتی آشکار در مدیریت اجرایی و زیان هایی که به ملت وارد کرده اند، زبان و پر را برای تحریف و تحریف حقایق باز می کنند! و رسانه های دشمن با هلهله و هورا از این وارونگی استقبال می کنند!

من گزارش میدم رجانیوزحسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشتی با عنوان این دو خط موازی باید عبور کنند! نوشت:

1- یک اصل هندسی مسلم این است که «دو خط موازی هرگز متقاطع نمی شوند». گاهی گفته می شود «الا در بی نهایت». اما آیا دو خط موازی در بی نهایت قطع می شوند یا خیر؟ موضوع این مقاله این نیست و به گفته ظریفی در بی نهایت کیست که بگوید آیا دو خط موازی در آنجا به هم رسیده و از هم عبور کرده اند یا خیر؟! اما مراد در این آیه وجود دو خط موازی در جامعه امروز ماست که باید همدیگر را قطع کنند، اما برخلاف انتظار، هر کدام به صورت جداگانه و موازی با دیگری مسیر خود را ادامه می دهند! یکی از این دو خط تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر آقای رئیسی و دولت ایشان در عرصه اقتصادی کشور و دستاوردهای بسیار فراتر از انتظار است که به دست آمده است و خط دیگر گرانی بی رویه کالا و خدمات مورد نیاز کشور است. مردمی که معیشت مردم را تحت تأثیر قرار می دهد و به ویژه این امر باعث شده اقشار کم درآمد و مستضعفین – کسانی که به فرموده امام راحلمان (ره) ولی نعمتان نظام و مسئولان هستند – با مشکلات و مصائب مواجه شوند. در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است.

2- فردی را در نظر بگیرید که در یک حادثه رانندگی آسیب جدی و خطرناکی دیده است. حال آن را در دو حالت مجزا تصور کنید. فرض اول این است که مصدوم به حال خود رها شده و هیچ کس به او رسیدگی نمی کند و اقدامی برای درمان مصدوم انجام نمی شود! بدیهی است در این مورد بستگان و دوستان مقتول امیدی به بهبودی وی ندارند. در حالت دوم و فرض، مصدوم بلافاصله به بیمارستان منتقل می شود و پزشکان و کادر پزشکی واجد شرایط به طور جدی و بدون اتلاف وقت با وی برخورد می کنند، اما صدمات و آسیب ها به حدی عمیق و گسترده است که درمان و بهبودی مصدوم ضروری است. . یک فرد بیشتر از نیاز به درمان معمولی و معمولی طول می کشد. در این مورد اگرچه قربانی همچنان از جراحات وارده رنج می برد، اما وضعیت وی با فرض اولیه تفاوت جدی دارد. حالا یک فرض دیگر مطرح می شود. بخوانش!

  ممنوعیت سفر در هیچ استانی وجود ندارد

3- بستگان و دوستان مقتول از پزشک معالج وضعیت و خلق و خوی وی را جویا می شوند. پاسخ دکتر این است که او هنوز در بیمارستان است و تحت درمان است. بعد از چند روز دوباره همین سوال را تکرار می کنند و پزشک از بستری شدن مصدوم خبر می دهد. در این صورت بستگان و دست اندرکاران بیمار از پزشک شکایت یا اعتراض می کنند و می گویند چند روز پیش بستری شدن او را گزارش کردید و امروز هم همین پاسخ را دارید؟ و این موضوع شاکی حق آنهاست. با این حال پاسخ دکتر نیز منطقی و قابل درک است، یعنی با وجود اینکه قربانی همچنان مانند روزهای قبل در بیمارستان بستری است، اما وضعیت امروز او با روزهای قبل متفاوت است. امروز اگرچه او همچنان در بیمارستان بستری است و تحت معالجه قرار دارد، اما نسبت به روزهای گذشته بهبود قابل توجهی یافته و در مسیر سلامتی کامل قرار دارد. مدت زمان درمان به این دلیل است که صدمات و آسیب های وارده بسیار شدید و وحشتناک است.

4- تمام شواهد موجود و اسناد غیر قابل انکار نشان می دهد که آقای روحانی به عنوان یک مجروح در حال مرگ دولت را به دولت آقای رئیسی تحویل داده است. نزدیک به 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه که دولت رئیس جمهور باید ماهانه نزدیک به 13 هزار میلیارد تومان برای جبران آن بپردازد. 500 هزار میلیارد تومان بدهی اوراق، مدیریت غیرعلمی منجر به از دست رفتن 60 تن طلا شد. هزینه تقریباً دمیدن ده ها میلیارد ارز در زمانی که کشور به شدت به آن نیاز داشت، برداشت مبالغ کلان از صندوق ذخیره و سوء استفاده از آن، کاهش ارزش پول ملی تا مرز سقوط، افزایش 8 برابری قیمت مسکن و اجاره بها. افزایش دوبرابر تحریم ها به جای لغو آن، تعطیلی صدها کارخانه و مرکز تولید و غیره. وزیر مسکن آقای روحانی افتخار کرد که در مدت 6 سال وزارتش یک خانه هم نساخت! وزیر نفت ایشان ساخت پالایشگاه را کثیف می داند! وزیر نیرو آقای روحانی با ادعای اقتصادی نبودن نیروگاه گفت: ساخت نیروگاه برای تامین 200 ساعت پیک تقاضا توجیه اقتصادی ندارد! و … آسیبی که دولت یازدهم و دوازدهم به اقتصاد کشور وارد کرده است بسیار فراتر از آنچه گفته شد است. در این اطلاعات مختصر تنها به تعدادی از آنها اشاره شده است.

  جریمه سرعت غیرمجاز از 500 هزار تن تا 10 میلیون تن

5- انتظار طبیعی و منطقی این بود که دولت سابق به دلیل ناتوانی در مدیریت قوه مجریه و آسیب های فراوانی که به مردم و نظام وارد کرده بود، خود را توجیه و از ملت عذرخواهی کند. اما او نه تنها از این – حداقل – تعهد اخلاقی شانه خالی می کند، بلکه در آن سوی صحنه ایستاده و علیه شرایطی که خود پایه گذاری کرده شعار می دهد و سعی می کند مشکلاتی را که ایجاد کرده به دولت رئیس جمهور نسبت دهد! در این صورت بدون قصد توهین و صرفاً به دلیل آموزنده بودن مراجعه به تاریخ، می توان از جنگ جمل مثالی زد. طلحه و زبیر از یاران نزدیک امیرالمؤمنین علیه السلام بودند، اما پیمان (نقثین) را شکستند و در جنگ جمل با علی (علیه السلام) روبرو شدند. توجیه این بود که آنها برای خونخواهی عثمان قیام کردند، در حالی که خود عثمان را کشتند یا نقش مهمی در کشتن او داشتند. و از طرفی حضرت امیر (ع) حسن و حسین علیهماالسلام را فرستاده بود تا محاصره خانه عثمان را بشکنند و به آنها آب و غذا بدهند و چنین کردند. امیرالمومنین علیه السلام در وصف اصحاب جمل می فرماید: «آنان حق را می خواهند، آن را رها می کنند و حقی می خواهند که خود آن را ترک کرده اند و می خواهند انتقام خونی را که از خود برجای گذاشته اند. ریخته اند.”

6- اکنون به دو خط موازی ذکر شده در ابتدای این مقاله باز می گردیم و اینکه دو خط مذکور بر خلاف سایر خطوط موازی باید از یکدیگر عبور کنند و مردم باید از تلاش مستمر دولت برای مقابله با و غلبه بر مشکلات اقتصادی و دستاوردهای متعدد دولت باید در این عرصه ببینند تا وسوسه تهمت‌زنان خارجی و تهمت‌های کلان برخی خودی‌ها برای ایجاد ناامیدی در ملت شکست بخورد. در اینجا باید گفت که متأسفانه دولت محترم دستاوردهای 16 ماهه خود را به درستی برای مردم توضیح نداده و توضیح نداده است که آنچه از دولت گذشته به ارث رسیده است مشابه همان فردی است که مجروح شده و نزدیک به فوت شده است، هرچند که هنوز به طور کامل درمان شده است.او در بیمارستان بستری نشده است و هنوز هم هست، اما وضعیت سلامتش روز به روز بهتر می شود و فاصله زیادی با سلامت کامل ندارد. تبیین این نکات برای مردم، علاوه بر خنثی کردن دشمنان خارجی و دشمنان داخلی آنها، ملت را به حمایت همه جانبه از حکومت برخاسته از آنها نیز تشویق می کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

7- همچنین لازم به ذکر است که آقای رئیسی تاکید کردند که در صدد بیان مشکلات دولت قبل نیستند که این دیدگاه قابل تقدیر است اما امروز مقامات ارشد دولت قبل به جای اینکه بی کفایتی آشکار در مدیریت قوه مجریه و لطماتی که ملت را تباه کرده اند باید از مردم عذرخواهی کنند، برای تحریف و تحریف حقایق زبان و پر تکان می دهند! و رسانه های دشمن با هلهله و هورا از این وارونگی استقبال می کنند!

بنابراین شرح مستند داستان مذکور ضروری به نظر می رسد.

و با این حال بدیهی است که هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، اما در عین حال اغراق نشده و شواهد موجود به خوبی نشان می دهد که دولت آقای رئیسی از تمام توان و ظرفیت های نظام برای رسیدن استفاده کرده است. و درک کنید که از یک سو فشارهای خارجی، موانع و مشکلات داخلی دولت گذشته را نمی توان و نباید در ارزیابی وضعیت فعلی نادیده گرفت و از سوی دیگر حرکت در جاده پر دست انداز بی نیاز نخواهد بود. دولت فعلی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. مهم این است که «سقوط ها» با «برخاستن» همراه است، همان طور که در بسیاری از موارد تاکنون اتفاق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید