این ستایش ها اعتقاد شماست!

موج سواری در بی تدبیری دولت روحانی و متهم کردن وی به دولت جدید به رویکرد غالب در رسانه های حامی سابق تبدیل شده است.

به گزارش رجانیوس، سایت عصر ایران بر اساس این ترفند فرار نوشت: مجلس انقلاب بلافاصله به حذف ارز 4200 تومانی رای نداد چرا که متوجه شدند حذف آن بار تورمی سنگینی را به همراه دارد و جامعه آن را تحمل نکرد و قول دادند. 45000 تومان 110000 تومان نیز قانع کننده نیست زیرا در دهه گذشته مردم متوجه شده اند که یارانه نقدی افزایش قیمت ها را پوشش نمی دهد. پس از آن به نظر می رسد دولت کل لایحه را پس گرفته است. نه خانه آمد و نه خانه رفت!

مجلس انقلاب به لغو فوری دلار 4200 دلاری که قرار بود با هماهنگی کامل دولت ابراهیم رئیسی باشد رای نداد و چوبی به چرخ آن نگذاشت و نقشه های موهوم و موهوم را رها کرد و به دیدن نشست. دولت انقلابی چه حسابی می‌آورد، به صورت فلکی کمک می‌کند، سقف را باز کنید و طرح جدیدی بیاورید.

از جهانگیری انتقاد می شد که دلار 4200 تومانی به بازار تزریق کرده است و حالا یادشان می آید که در غیر این صورت قیمت ها لجام گسیخته تر می شود و نه تضمین حفظ قیمت گندم و دارو و نه وعده افزایش یارانه ها به 110 هزار تن کفایت می کند و جلوی آن را گرفتند. دولت اصلی..

از طرفی باید در مورد هازارد هشتم برای احیای برجام مذاکره کنند. کسانی که می گفتند برجام یک جنازه متعفن بود و 6 سال جواد ظریف را نقد و متهم می کردند و حالا او را متهم می کنند که همان برجام است و هیچکس نمی گوید، مگر نگفتید ارز 4200 تومانی فساد است؟ خوب! این توپ و این میدان. حذف کنید، دیگر نه! مگر شما مرد میدان و انقلابی، کارگر مصمم و رعد و برق نیستید؟ پس برای چه چیزی معطل می کنید؟ اظهارات رئیس مجلس انقلاب چیست؟

  در سفرهای نوروزی محدودیت تردد اعلام شد

مگه نگفتی برجام بد است و برجام را بهتر می دانی؟ پس چرا به دنبال همین نتیجه هستید؟ بگو برویم بیرون و از شرش خلاص شویم! چرا نمیری بیرون؟

این حرف ها برای این بود که دیگران بروند و شما بیایید؟ باشه بیا مشکلی نیست قبلاً نوشته ایم که مقیاس حقایق قوی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. به قول خواجه حافظ: از کوچه محبوب ما که می گذری بدان که دیوارش می شکند. دیوار آن سیاست و دیپلماسی است. دیروز به خاطر ارز 4200 تومانی افت کردند و فردا هم مثل قبل تاکید می کنند.

آقای رئیسی دولت را سبک کنید. کاهش حقوق مدیران نهادهای غیرضروری را حذف کنید نه اینکه به دنبال احیای نهادهایی مانند جهاد سازندگی باشید تا آب بیشتری مصرف شود و دولت چاق شود.

این تحلیل پر از خطا و توهم، یادآور کسی است که در یک جمله چهار اشتباه گفته و با هم دروغ گفته است. حسين و حسين دختران معاويه بودند!

1- قیمت من ارز دولتی 4200 تومان است، هنر دولت قبل در یک جمله تخصص ندارد و صرفاً منشور رئیس جمهور وقت است. بدتر از آن، حراج 18 میلیارد دلاری بدون دفتر به مدت دو ماه در سال 97 و در نهایت (سه سال بعد) حذف کامل ارز دولتی از برخی کالاهای اساسی و افزایش قیمت ها. این روند برای شرمساری اراذل و اوباش از رسانه های سفارش داده شده کافی است.

2 تا 9 برابر حجم نقدینگی و وارد شدن تورم ناشی از آن به توده مردم، فاجعه بزرگتری است که دولت را مجبور به اختصاص ارز سردرگم برای واردات کالاهای اساسی و کاهش جزئی تورم کرد. اگرچه دلارهای دولتی را توزیع نمی کرد، اما سهل انگاری کرد و منجر به رانت های کلان شد. لازمه اصلاح این روند راه اندازی سامانه جامع تجارت و سایر سامانه های اطلاعاتی شفافیت است که دولت طی 5 تا 6 سال گذشته این کار را انجام داده است اما این کار را نکرده است. در اینجا به برخی دیگر از دلایل خجالت اشاره می شود.

  پاس برهنه صدا و سیما در فضای فروپاشی اقتصادی!

3. مجلس نباید مثل مجلس سابق ماشین امضا و بله قربانی حکومت باشد. برخلاف ادعای دوران ایران، نه مجلس و نه دولت با اصل لایحه مخالفت نکردند. بلکه قرار است کار کارشناسی بیشتر یا دخالت حزبی انجام شود تا از عوارض و تبعات اصلاح ناهماهنگی دولت قبل کاسته شود.

4- دولت روحانی در هشت سال تورم 730 درصدی ایجاد کرد که به گفته نویسنده عصر ایران حتی تخصیص 110 هزار میلیارد تن یارانه جدید هم نتوانست ضرر آن را جبران کند؟ چرا ارزش پول ملی در برابر ارز در این دولت یک هشتم شد؟ آیا این مدل بدحکومتی سند عقلانیت و واقع گرایی بود که تنها با فهرست کردن چند جلد کتاب و فهرست راهنما قابل انتشار است؟! چه شوخی باحالی

5. دولت جدید به تنهایی قصد احیای برجام را ندارد. بلک معتقد است که ملت و دولت ایران هزینه های هنگفت برجام را پرداخته اند و با این حال تحریم ها دو برابر شده است! بنابراین، ایالات متحده و غرب باید تمام تحریم ها را لغو کنند، آنها را راستی آزمایی کنند و اطمینان حاصل کنند که بدون توجه به بازی برچسب های تحریمی، تخلفات قبلی را تکرار نکنند. این رویکرد چه ربطی به انفعال دولت سابق دارد که بعد از دو سال از خروج آمریکا، حاضر نشد زیرکانه‌تر از گل‌های آمریکا و اروپا صحبت کند؟!!

6- «آقای رئیسی دولت را سبک کنید و حقوق مدیران را کم کنید» سخنی شرم آور و در عین حال قدردانی از شاهکار دیگری است که در دولت روحانی ساخته شده است. چرا دولت سنگین و فربه است و حقوق برخی مدیران باید کاهش یابد؟ و چرا زبان سایت Magizgo در دولت قبل ممنوع بود؟ به گفته آقای حافظ؛ «.. که دیگری خورده و نزد ما عزیز است».

  بخشی دیگر از ارزهای مسدود شده را آزاد کنید

منبع: روزنامه کیهان

دیدگاهتان را بنویسید