این شرکت روسی از آمریکا شاکی است

به گزارش سرمقاله، میخائیل لئونتیف، سخنگوی روسنفت به روزنامه ودوموستی گفت که غول نفتی روس نفت قصد دارد علیه وزارت خزانه داری آمریکا شکایت کند.

سخنگوی این شرکت گفت: تصمیم روسنفت پس از آن اتخاذ شد که وزارت خزانه داری آمریکا ادعاهایی مبنی بر دست داشتن این شرکت روسی در قاچاق نفت با سپاه پاسداران ایران مطرح کرد.

لئونتیف افزود: ما در دادگاه از منافع خود دفاع خواهیم کرد. هر آنچه وزیر امور خارجه آنتونی بلینکین می گوید یک دروغ عمدی و اثبات نشده است که خودخواهانه برای یک هدف خاص گفته شده است.

628f5a932030270491577a0d خبر اولیه

وی اقدامات مقامات آمریکایی علیه روسیه و ایران را این واقعیت دانست که دولت کنونی آمریکا نتوانسته است در هر زمینه از منافع خود در راستای منافع کشورش دفاع کند.

بلینکن روز چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده یک شبکه بین المللی مرتبط با قاچاق نفت و پولشویی را تحریم می کند. او گفت که این شبکه توسط چهره های فعلی و سابق ایرانی اداره می شود. او همچنین از حمایت مقامات ارشد دولت روسیه و همچنین روسای شرکت های چینی و یک دیپلمات سابق افغان برخوردار است.

این مقام آمریکایی تهدید کرده است که هر کسی که نفت ایران را خریداری کند تحریم خواهد شد.

از زمان خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای بین المللی، ایالات متحده بیش از سه سال است که تجارت نفت ایران را ممنوع و محدود کرده است. در آوریل 2019، واشنگتن تهدید کرد که تحریم هایی را علیه کشورهایی که پس از پایان عرضه اولیه شش ماهه به خرید نفت از تهران ادامه می دهند، اعمال خواهد کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید