این یک ورزش سیاسی نیست. تا زمانی که ما بخواهیم!

گروه سیاسی – رجانیوس: هفت روز از آغاز جنگ روسیه و اوکراین می گذرد که جمهوری اسلامی ایران در مقابل آن موضع بی طرفانه ای اتخاذ کرده است، اما این اتفاقات نقاب های مختلفی را از چهره کشورهای به اصطلاح متمدن که سعی در تسلط بر اذهان ملت ها دارند، برداشته است. شعارهای رنگارنگ هیچ کدام از این شعارها استفاده نشد.

«این یک ورزش سیاسی نیست» رمزی بود که صدای کسانی را که سعی می کردند صدای مظلومان جهان باشند و به نوعی از مظلوم حمایت کنند خفه شود.

اسکاتلند سلتیک برای حضور با پرچم فلسطین جریمه شد

جودوکار الجزایری به دلیل ناتوانی در مقابل حریف اسرائیلی به 10 سال زندان محکوم شد.

DANDALK ایرلند به دلیل حضور با پرچم فلسطین جریمه شده است

این جنگنده ایرانی به دلیل ناکامی در رویارویی با حریف اسرائیلی به مدت شش ماه محروم شد

محرومیت فدراسیون جودوی ایران به دلیل دخالت سیاسی در این رشته ورزشی

238479 402 خبر اولیه

کنفدراسیون های مختلف ورزشی همیشه سعی کرده اند بی طرفی و غیرسیاسی نشان دهند، اما جنگ روسیه و اوکراین نشان داد که ورزش برای چشم آبی و موهای بور می تواند سیاسی باشد و همه فدراسیون ها و کنفدراسیون های ورزشی در قلب تصمیمات آنها قرار دارند.

هشت سال از تهاجم وحشیانه عربستان به یمن می گذرد اما در این هشت سال نه تنها حتی یک روز هم عربستان را تهدید به محرومیت نکرد، بلکه میزبان های مهمی مانند میزبانی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را نیز تهدید کرد. فدراسیون‌های اسپانیا و ایتالیا نیز در قراردادی به توافق رسیده‌اند تا سوپرجام خود را در جده با پرداخت مبلغی برگزار کنند.

  آموزش رایگان طراحی سایت وردپرس فارسی (3 روزه)

اما شش روز پس از حمله روسیه به اوکراین، مقامات در تلاش هستند تا تعهد سیاسی خود را به این ورزش نشان دهند. یوفا ابتدا میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا در سن پترزبورگ بود و آن را به پاریس داد. سپس مسابقه فرمول 1 به میزبانی روسیه لغو شد. فیفا که همیشه مدعی فوتبال بدون سیاست بوده، ابتدا اعلام کرد که تیم ملی فوتبال روسیه باید تمام بازی های خود را در زمین بی طرف و بدون پرچم و سرود ملی روسیه با نام «اتحادیه فوتبال روسیه» برگزار کند، اما در یک تصمیم ثانویه در همکاری با یوفا، تیم های باشگاهی و حذف تیم ملی از تمامی مسابقات. یک تصمیم بی سابقه اما کاملا سیاسی!

در روزهای اخیر مسابقات مختلف فوتبال با شعارهای سیاسی و حضور تماشاگران با پرچم اوکراین برگزار شد اما هیچ کدام از این تیم ها جریمه نشدند.

169488694 خبر اولیه

خبر اولیه

198341 خبر اولیه

با این حال خنده دارترین واکنش در بین واکنش های ورزشی مربوط به فدراسیون جهانی جودو بود که فدراسیون جودو ایران را از دخالت در سیاست منع کرد و ریاست افتخاری پوتین بر این فدراسیون را متوقف کرد.

در سال‌های اخیر فشارهای زیادی از سوی توپخانه رسانه‌ای دشمن برای تحریک افکار عمومی برای عدم مخالفت با مخالفان اسرائیلی وارد شده است و حتی کمپین‌هایی برای تحریم ورزش ایران به راه افتاده و حتی افکار عمومی متقاعد شده‌اند که ورزش سیاسی نیست و چاره ای نیست علاوه بر انجام آن رویارویی با رژیم صهیونیستی در عرصه ورزش نیست، اما جنگ روسیه و اوکراین دروغ و ریاکاری مسئولان ورزش جهان و تأثیر تبعیض نژادی در تصمیم گیری ها را آشکار کرده است و این بهترین فرصت برای ماست. تصمیمات قاطع با کشورهایی مانند الجزایر که رویکردی ضدصهیونیستی دارند، برای عدم رویارویی با مخالفان اسرائیلی با جهان ارتباط برقرار کنند.

  خرابکاری عربستان برای پرواز به پرسپولیس

دیدگاهتان را بنویسید