ای جی: امروز ما به عدالت، صبر و اخلاق نیاز داریم

دیروز گزارشی از یک نهاد نظارتی در مورد کار یک قاضی دریافت کردم که بسیار آزارم داد زیرا این مرد نه به دلیل فقر یا کمبود زندگی بلکه به دلیل امیال نفسانی اش لغزش کرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی در جلسه شورای عالی قضایی امروز دوشنبه (3 آبان) با استقبال از ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: بزرگوار پیامبر اسلام مظهر نور خداوند است و نور و رحمت الهی همواره امیدبخش، طراوت بخش و آرامش بخش بوده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه انسان در ظلمت، جهل و شگفتی همواره نیازمند نور است، افزود: وقتی نور بیاید انسان از هذیان نجات می یابد، مگر اینکه خود انسان بخواهد به سمتی حرکت کند که سقوط کند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی با بیان اینکه میلاد پیامبر اکرم (ص) در زمانی اتفاق افتاد که جاهلیت جهان را فرا گرفته بود و ظلمت انسان ها در رنج بود و مردم از ظلم ظالمان خسته شده بودند. مدرن است و تاریکی که وجود دارد کمتر از کل سال فیل نیست که در آن زمان رسول خدا برای نجات بشر متولد شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: در پرتو رسول خدا برخی از کاخ های ظلم فرو ریخت و آتش های فروزان خاموش شد و باید در پرتو این نور که تا روز قیامت و مقاومت ادامه دارد آتش ها را خاموش کنیم. ظلم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی ادامه داد: انوار مقدس رسول خدا در وجود مقدس حضرت بقیة الله تجلی یافته است و در زمان غیبت ولی فقیه صحابه همین راه را ادامه می دهد و هر که طالب هدایت و کمال باشد، راه اوست. روشن

  روش آیت الله مصباخ در تعلیم طلاب

رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری به عنوان انسانی گاهشمار ، موافق و متصل یاد کرد و با اشاره به اظهارات دیروز ایشان در خصوص سه ویژگی و ویژگی مهم پیامبر اکرم (ص) ، گفت امروز بیشتر از هر زمان دیگری با عدالت صبور هستند و ما به شدت به اخلاق نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی افزود: صبر و استقامت در سفر الی الله و تحمل سختی انجام مسئولیت و مقاومت در برابر گناه و فشار شیاطین و دشمنان کار سختی است و سختی های فراوانی دارد.

رئیس قوه قضائیه تخلفات قاضی را می گوید

رئیس قوه قضائیه با اشاره به رشد وسوسه های شیطانی و نفوذهای نفسانی و فشار دشمنان بیرونی در شرایط سخت کنونی، گفت: کمبود زندگی باعث لغزش های ناشی از تمایلات نفسانی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ادامه داد: شیاطین و دشمنان تلاش می کنند از ضعف انسان سوء استفاده کنند و ما که می خواهیم پرچمدار انقلاب و الگوی خوب در دنیا باشیم باید به بار سنگینی توجه بیشتری داشته باشیم. مسئولیت پذیر نیست و مجبور نیستیم با ناملایمات و کاستی ها روبرو شویم و بگذاریم فشار بر صبر ما غلبه کند و خسته خواهیم شد.

رئیس قوه قضائیه عدالت را یکی از وظایف مهم دولت دانست و گفت: امروز انتظار مردم از نظام اسلامی این است که در همه عرصه ها عدالت را اجرا کند. نه فقط عدالت در محکومیت.

ما باید در همه زمینه ها بر اساس عدالت عمل کنیم

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود: امروز که می خواهیم از انبیا، اولیاء و ائمه هدی اسوه حسنه پیروی کنیم باید در همه بخش ها به عدالت عمل کنیم و بر لزوم اجرای عادلانه همه تصمیمات تاکید کنیم. و مصوبات در این زمینه».

  نتیجه بودجه تاج، حقوق های نجومی پزشکان بود

رئیس قوه قضاییه گفت: وقتی تصمیم می گیریم یا قانون می گذرانیم و بخشنامه صادر می کنیم باید فکر کنیم که این امر موجب تحقق و گسترش عدالت شده و یا برعکس رانت و انحصار ایجاد کرده و شکاف طبقاتی را بیشتر کرده است. . و فرصت ها را از مردم سلب کنند

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای نیز امروز اخلاق را نیاز بشر عنوان کرد و گفت: بخش عمده ای از مسائل اسلامی اخلاق است که به عدالت نیز منجر می شود و انسان را در برابر هوای گوشتی حفظ می کند.

امروز ما شدیداً به عدالت، صبر و اخلاق نیاز داریم

وی افزود: گاهی اخلاق عملی از هرگونه گفتار و نوشتاری م effectiveثرتر است و با توجه به شرایط موجود ، باید صبر ، عدالت و پایبندی به اخلاق اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه همه اخلاق در وجود مقدس پیامبر اکرم و ائمه اطهار علیهم السلام تجلی یافته است، بیان کرد: اگر بخواهیم پیرو واقعی انبیا و اولیا باشیم باید رنگ خدا و رسول خدا را داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اجایی افزود: بسیاری از مواقع افراد به راحتی زبان باز می‌کنند و حرف‌های نادرست می‌زنند، چیزهایی را می‌گویند که نمی‌دانند و خودشان را توجیه می‌کنند و توجیه می‌کنند که دیگران گفته یا شنیده‌اند.

وی افزود: در شرایط سخت امروز باید از سرنوشت کسانی که در چهار دهه گذشته بر اثر سهل انگاری مرتکب اشتباه و انحراف شده اند درس بگیریم و از خداوند و قرآن و دعا و پیامبر اکرم و پیامبر اکرم استمداد کنیم. خانواده اش که وسیله تقرب به خدا هستند تا خداوند لحظه ای لغزش ندهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید