ای کاش می‌توانستیم هر روز، هر جایی، هیئتی را اداره کنیم!

پیشنهاد می کنم در محرم امسال، افسران محترم هیئت را از نظر تعادل و مدل سبک مدیریت مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. مخصوصا تابلوهای قدیمی و اصلی.

به گزارش رجانیوز، محسن مهدیان در تازه ترین یادداشت خود نوشت: حتما شما هم شنیده اید; به کارهای نامنظم و بدون برنامه تفویض می گویند. این هزینه زیادی است. پیشنهاد می کنم در محرم امسال، افسران محترم هیئت را از نظر تعادل و مدل سبک مدیریت مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. مخصوصا تابلوهای قدیمی و اصلی.

اما ویژگی حاکمیت هیئت مدیره چیست؟

اولا؛ محبوبیت: مهمترین ویژگی مدیریت هیئت مدیره، محبوبیت کامل آن است. کمترین اتکا به دولت دارد و تمام سرمایه خود را از شرکت مردم می گیرد. از تأسیس هیئت تا مشارکت مردم تا مدیریت مراسم و…

دومین؛ نظم: هیئت مدیره در همه بخش ها منظم است. از نوع تحصن و نقش خدام گرفته تا نوع عزاداری و نقش مداحان تا توزیع غذا و زمان برگزاری مراسم و …. با این حال، سررسید سفارش به ترتیب خود به خودی است که اتفاقاً در هیئت مدیره سطح بالا وجود دارد، و هیئت نیز بدون ناظر سفارش داده می شود.

سوم؛ توجه به جزئیات: یکی از مهمترین معیارهای مدیریت، فراتر رفتن از موارد کلی و توجه به جزئیات است. مدیریت هیئت مدیره مدلی از توجه به جزئیات است. از طرز ریختن چای گرفته تا دود کردن اسپند و فنجان چای مخصوص گرفته تا جفت شدن کفش گرفته تا سبک چیدمان هیئت تا شیوه نصب کتیبه تا نحوه نشستن در عزاداری تا ابیاتی که خوانده می شود و. . . آنها همه جانبه فکر می کنند. حتی برای وسایل نقلیه موتوری “stop motor” را تنظیم می کنند.

  کارکنان بانک سپه به عنوان عناصر کلیدی حرکت رزمی برای انجام ماموریت های محوله

چهارم؛ متانت و احترام: یکی از ویژگی های بارز رهبری هیئت مدیره مدنیت است. موسس هیئت با شرکت کنندگان با احترام رفتار می کند. معمولاً دست بر سینه کنار در می ایستد و عزاداران را گرامی می دارد. آنها با کفش ها مطابقت دارند. اگر کسی رفتار غیرمنطقی داشته باشد، صبور است. در برابر بزرگان سر تعظیم فرود می آورند.

پنجم؛ مدیریت محتوا: یکی از ویژگی های اصلی مدیریت هیئت مدیره، محتوا دادن به کار است. هیچ کاری در کشتی بدون روح وجود ندارد. نظافت فرش، خیابان و حتی سرویس بهداشتی با انگیزه و علاقه انجام می شود زیرا روح و مایه دارد. کاری که جوهری داشته باشد هرگز ناتمام و ضعیف اجرا نمی شود. به همین دلیل است که همه اعضای هیئت مدیره احساس می کنند دارند مهم ترین کار دنیا را انجام می دهند.

ششم؛ حاکمیت مشارکتی: یکی از ویژگی های حاکمیت هیئت مدیره این است که کاملاً مشارکتی و فراگیر است. از راه اندازی هیئت مدیره تا مدیریت هیئت مدیره، همه درگیر هستند.

هفتم؛ مدیریت همدلانه: کارمندان هیئت مدیره در نهایت با همدلی کار می کنند. آنها مواضع شخصی خود را نادیده می گیرند تا به هیئت مدیره احترام بگذارند و در تعامل با یکدیگر دست بالا را داشته باشند. آنها نظرات مخالف را تحمل می کنند تا هیئت مدیره به بهترین شکل ممکن سازماندهی شود.

هشتم؛ توانمندسازی جوانان: در هیئت، پیر و جوان به بهترین شکل با هم کار می کنند. هیئت محل احترام به بزرگترها و ریش سفیدها و البته فضا دادن به کوچکترهاست. هم انتقال تجربه بردگان قدیمی ماست و هم شور و انگیزه جوان ترها.

  آیا قیمت دلار در سال 1401 افزایش می یابد؟

نهم؛ رعایت آداب: یکی از نکات مهم در هیات مدیره رعایت آداب و سنت است. هر چیزی آداب و آداب دارد. نماینده مواظب است که به ادب همه چیز احترام بگذارد. نحوه پذیرایی از مردم نحوه ارائه چای و شربت نحوه توزیع غذا نحوه تعامل با همسایگان چگونه و به چه سبکی عزاداری کنیم و… .

دهم؛ مدیریت خارج از کلاس: بنیانگذار، خدمتگزار و مدیران هیئت مدیره با همه به یک اندازه رفتار می کنند. فرقی نمی کند که پامنبرها داشته باشند یا نداشته باشند، والی باشند یا رعیت و غیره.

باشد که همه جا و هر روز یک هیئت مدیره داشته باشیم!

دیدگاهتان را بنویسید