بارش باران و برف در تهران/ کاهش دما تا ۸ درجه

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، بر اساس داده ها و پیش بینی های هواشناسی استان تهران تا ظهر فردا (14 تا 21 اسفندماه) ابر متغیر پیش بینی می شود، گاهی ابری همراه با وزش باد ملایم تا متوسط ​​و پس از چند ساعت به دلیل نبود گرد و خاک محلی پیش بینی می شود. وزش باد قابل توجه در مناطق پرتردد شهری پیش بینی می شود.

از بعدازظهر فردا (13 اسفند) با نفوذ سامانه بارشی به تدریج آسمان همراه با وزش باد ملایم تا نسبتاً شدید و از فردا شب تا جمعه شب (14 تا 15 اسفند) در منطقه در ساعات جداگانه بارش گاهی همراه با رعد و برق و رعد و برق همراه است. برق و در ارتفاعات بارش باران و برف همراه با مه و گاهی کولاک با احتمال رعد و برق و تگرگ پیش بینی می شود.

از ظهر روز جمعه تا یکشنبه (13 اسفند – 15 اسفند) در ساعات خاصی به ویژه در نیمه جنوبی وزش باد شدید پیش بینی می شود. از امروز تا فردا روند تدریجی افزایش دما و از جمعه شب تا صبح یکشنبه در استان افت محسوس دما و ارتفاعات یخبندان پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه های فیروزکوه و فیروزکوه-امین آباد با دمای -3 درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شد.

همچنین آسمان تهران فردا (13 اسفند) ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر وزش باد و بارش های کوتاه مدت با حداکثر و کمینه دمای 19 و 9 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. همچنین در روز جمعه (13 اسفند) آسمان تهران ابری و بارانی گاهی وزش باد شدید، رگبار، رعد و برق و رعد و برق و در اوایل شب کاهش ابر و دمای هوا به 16 و 5 درجه سانتیگراد می رسد و در گرمترین هوای آن. و سردترین زمان ها

  رئیس جدید شورای رقابت کیست؟

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به ناپایداری سامانه بارشی و بارش باران در ساعات مشخصی همراه با رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات تهران از پنجشنبه شب تا جمعه شب (13 تا 14 اسفند) هشدار زرد داد.

با توجه به شرایط جوی حاکم، لغزندگی جاده ها و کاهش دید افقی، طغیان رودخانه ها و احتمال افزایش موقت سطح آب رودخانه ها، مه و طوفان برف در مناطق مرتفع، احتمال محدودیت تردد در جاده های کوهستانی، احتمال رعد و برق و تگرگ. ، احتمال ریزش بهمن در مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران عدم تردد و تخلیه در رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد شهری و جاده ای به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، با زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی در مسیرهای کوهستانی، اجتناب از کوهنوردی و ارتفاعات بالا، پرهیز از گلایدر و هواپیمای آموزشی توصیه می شود. .

سازمان هواشناسی استان تهران همچنین نسبت به افزایش سرعت وزش باد و وزش باد شدید در نیمه جنوبی و احتمال وزش باد موقت بسیار شدید در استان تهران از ظهر جمعه (13 اسفند) تا ظهر یکشنبه (15 اسفند) هشدار داد.

در این شرایط هواشناسی احتمال آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال آسیب به پوشش گلخانه، احتمال شکستن شاخه های درختان، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد.

بنا به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، مقاوم سازی سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از گلایدرها و هواپیماهای سبک و پرهیز از کار بر روی بیلبوردها و سازه های بلند باید مورد توجه قرار گیرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در ادامه اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به کاهش قابل ملاحظه دمای هوا بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد در نواحی مرکزی و جنوبی استان، یخبندان شبانه در نواحی شمالی و ارتفاعات، احتمال خسارت به لوله‌ها و تاسیسات آب و هوا هشدار داد. احتمال خسارت آب، وسایل نقلیه و ماشین آلات در ارتفاعات و برخی نقاط شمالی استان از جمعه شب تا بامداد یکشنبه (13 تا 16 اسفند) در استان تهران.

توصیه اداره کل هواشناسی شهر تهران حفاظت و پوشاندن خطوط و تاسیسات آب و استفاده از ضدیخ در خودروها و ماشین آلات.

سیگنال زرد همچنین به این معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که ممکن است در سفر و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شد تا آنها برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید