بارش شدید برف از فردا در 12 استان کشور

گروه اجتماعی رجانیوز: سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، نسبت به بارش شدید برف از روز دوشنبه در ۱۲ استان کشور و احتمال کولاک، کاهش دما و آبگرفتگی معابر هشدار داد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش برنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های سینوپتیک و چشم‌انداز سازمان هواشناسی، بارش‌ها امروز در جنوب شرق کاهش و در سواحل شمالی و وسعت این مناطق به سمت شمال غرب و غرب افزایش می‌یابد. کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان و همچنین خراسان شمالی و خراسان شمالی شامل رضوی می شود.

فردا بارش ها در شمال کشور و برخی مناطق غربی ادامه دارد و با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب، در استان های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کوگیلویه و بویرا بارش برف و باران خواهد بود. احمد، شمال و غرب فارس، جنوب و غرب اصفهان.

روز سه شنبه بارش ها در شمال غرب کاهش یافت و در کوه های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و البرز ادامه یافت. در جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و شمال استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات استان های هرمزگان و کرمان بارش برف، باران و وزش باد شدید پیش بینی می شود. در فارس، بوشهر و کرمان بارش ها شدیدتر است. روز چهارشنبه در برخی مناطق یزد، اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و در شمال شرق آذربایجان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال خراسان رضوی بارش باران پیش بینی می شود. در روز پنجشنبه بارندگی به گیلان و شرق اردبیل محدود می شود.

توضیحات سیستم: عملکرد سیستم رسوب گذاری

  افتتاح خوابگاه دخترانه علوی قصر گند

زمان شروع: یکشنبه 1401/10/18

مهلت : چهارشنبه 21/10/1301

نوع خطر: باران، مناطق جنوبی، باران و رعد و برق، باد شدید موقت، کاهش نسبی دما، بارش برف، کولاک یا مه در مناطق سردسیر.

حوزه اثر:

یکشنبه 1401/10/18: کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان جنوبی، شرق هرمزگان.

دوشنبه 1401/10/19: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، مرکزی، همدان، لرستان، ایلام، اصفهان، فارس، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی.

سه شنبه 1401/10/20: اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، گلستان، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، خوزستان، فارس، کرمان، خراسان شمالی.

چهارشنبه 21/10/1401: شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، یزد، کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کوه های زنجان، قزوین، استان های البرز، تهران.

اثر خطر: کاهش دید، لغزندگی جاده ها، احتمال اختلال در تردد، یخ زدگی، احتمال آبگرفتگی موضعی و محدود جاده ها، احتمال تاخیر پرواز، احتمال تنش دمایی در باغ ها و مزارع، افت فشار گاز.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری، حمل وسایل زمستانی و سوخت کافی در سفر با خودرو، اقدامات لازم در صنعت کشاورزی برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از سرما و یخبندان، افزایش احتیاط در فعالیت‌های کوهستانی، آماده‌سازی دستگاه‌های اجرایی و پشتیبانی برای مقابله با برف، یخبندان. و مه به ویژه در جاده ها، لایروبی کانال ها و آبراه ها و مدیریت مصرف انرژی به ویژه گاز.

توضیحات سیستم: سیستم جوی با باران های شدید

زمان شروع: دوشنبه 1401/10/19

  آمریکا از خشونت ارتش اسرائیل حمایت می کند

مهلت : سه شنبه 20/10/1301

نوع خطر: باران گاهی همراه با رعد و برق و باد موقتی شدید، کاهش نسبی دما

حوزه اثر:

دوشنبه 1301/10/19: بوشهر، خوزستان، جنوب کوگیلویه و بویار احمد، سواحل

استان گیلان و مازندران

سه شنبه 20.10.1401: بوشهر، جنوب و فارس

اثر خطر: آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفرهای بین شهری و درون شهری، اختلال در فعالیت های عمرانی، جاری شدن آب، افزایش سطح آب رودخانه ها، احتمال رعد و برق، تاخیر و لغو احتمالی پروازها، خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پاکسازی معابر و آبراه های سطح شهر، پاکسازی دهانه پل ها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی و تردد عشایر عشایر، انجام اقدامات پیشگیرانه از موارد احتمالی خسارت وارده به شهرداری ها، بزرگراه ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه های ایمنی و سایر دستگاه های اجرایی مسئول، پاکسازی، تنظیم و کنترل دریچه های ورودی و خروجی استخرهای کشاورزی و جلوگیری از ورود آب گل آلود به داخل آنها.

توضیحات سیستم: سیستم جوی با بارش برف سنگین

زمان شروع: دوشنبه 1401/10/19

مهلت : سه شنبه 20/10/1301

نوع خطر: بارش برف، گاهی همراه با کولاک یا مه و کاهش نسبی دما

حوزه اثر:

دوشنبه 1301/10/19: اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، شمال.

فارس، کوه‌های شمالی و شرقی خوزستان، رشته‌کوه‌ها و کوه‌های استان‌های گیلان و مازندران است.

سه شنبه 20/10/1401: شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی کرمان، یزد، جنوب و غرب اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی.

  تلسکوپ جیمز وب یک پدیده کیهانی عجیب کشف کرد

اثر خطر: اختلال در سفرهای بین شهری و درون شهری، اختلال در فعالیت های عمرانی، اختلال در حمل و نقل هوایی و زمینی، یخبندان و مه در جاده ها، آسیب به صنعت کشاورزی.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر عشایر، انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی شهرداری‌ها، راهداری، آب و فاضلاب شهری، سازمان‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرایی مسئول، خودداری از دامداران و عشایر، عبور از ارتفاعات. جداسازی و حفاظت از کندوها و تغذیه کمکی خانواده ها.

توضیحات سیستم: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج

زمان شروع: یکشنبه 1401/10/18

مهلت : پنجشنبه 22/10/1401

نوع خطر: وزش باد و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی بین 1.5 تا 2 متر و در مناطق دور از ساحل بیش از 2 متر.

حوزه بهره برداری: دریای خزر، مناطق ساحلی و فراساحلی استان های گیلان، مازندران و گلستان.

اثر ریسک: احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، امکان ایجاد اختلال در ورود و خروج کشتی ها از بنادر، احتمال شکستن تورهای ماهیگیری و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تجهیزات دریایی.

توصیه: محدودیت تردد دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های ماهیگیری و تفریحی، اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی، جمع آوری تورهای ماهیگیری و محدودیت فعالیت های دریایی.

دیدگاهتان را بنویسید