بازار سهام در مرداد ماه به کدام سمت خواهد رفت؟

یک کارشناس بازار سرمایه گزارش های فصلی برخی از شرکت ها را موجب خوش بینی در بازار سهام عنوان کرد و گفت: به احتمال زیاد تک تک سهام و سهام شرکت هایی که از نظر بنیادی وضعیت خوبی دارند و گزارش های خوبی ارائه می کنند مورد توجه قرار گیرد. توسط بازار بود.

به گزارش رجانیوز، «حسین عبدی» کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به روند معاملات سهام در هفته پایانی تیرماه اشاره کرد و افزود: برای تکمیل پازل معاملات تیرماه، آخرین هفته جاری نیز مانند هفته های گذشته با حجم کم معاملات همراه بود و با روندی آرام به پایان رسید.

وی با تاکید بر اینکه با وجود حجم کم معاملات در این بازار، وضعیت بازار نسبت به ماه های گذشته بهتر ارزیابی می شود، گفت: گزارش های فصلی برخی شرکت های پالایشی، پتروشیمی و معدنی موجب خوش بینی برخی سهامداران به بازار شد که به دنبال سهام شرکت های بنیادی بودند.

عبدی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود چنین مشکلی، کمبود نقدینگی لازم در بازار سرمایه مانع توسعه معاملات سهام می شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده به نظر می رسد این روند در بازار ادامه داشته باشد و بورس فعلا در بلاتکلیفی و معاملات کم حجم باقی بماند.

وی روند معاملات بازار سهام در مرداد ماه را پیش بینی کرد و گفت: در این ماه مجددا شاهد انتشار گزارش فصلی شرکت ها و به احتمال زیاد تک تک سهام و سهام شرکت هایی خواهیم بود که از نظر بنیادی در وضعیت خوبی قرار دارند و ارائه می کنند. گزارش خوب، مورد توجه بازار قرار خواهد گرفت.

  موشک روسی ماهواره خیام ایران را به مدار می فرستد/ دستیابی کشور به دقت یک متر در تصاویر ماهواره ای

عبدی ادامه داد: به نظر می رسد با توجه به ابهامات موجود در بازار و مشکلاتی که سهامداران با آن مواجه هستند، حجم نقدینگی مورد نیاز بازار به عنوان محرک معاملات چندان جذاب نیست و معاملات فعلی بازار سرمایه گذاران جدیدی را به سمت کالا جذب نخواهد کرد. تبادل.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: وجود روند مثبت در برخی شرکت ها نشان می دهد که فروش شرکت ها و همچنین قیمت تمام شده متاثر از قیمت ارز و تورم بوده و حاشیه سود شرکت ها در حال افزایش است. .

وی بیان کرد: اگر دولت اقداماتی را در دستور کار قرار دهد و زمینه را برای بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری فراهم کند مرداد فصل بهتری برای سرمایه گذاران خواهد بود اما در مجموع با توجه به بلاتکلیفی حاکم بر بازار نمی توان انتظار افزایش را داشت. حجم معاملات و همچنین تحت تاثیر فرآیند معاملات بازار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید