بازار طلا در حال آماده شدن برای طوفانی است

14435 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، تحلیل واکنش های بازار طلا پس از تصمیمات مهم فدرال رزرو که نرخ بهره را با 75 درصد افزایش به 2.5 درصد افزایش داد، نشان می دهد که به جرات می توان گفت که بازار طلا در حال آماده شدن است. یک طوفان.

سرکوب شدید قیمت طلا در 12 سال گذشته باعث شده است که حباب منفی فلز زرد به شکل بی سابقه ای افزایش یابد و نوعی بازآفرینی دوران قبل از فروپاشی برتون وودز باشد. با این تفاوت که در سال های منتهی به 15 آگوست 1971 این فدرال رزرو بود که باید دلار می گرفت و طلا تحویل می داد و حالا گلدمن ساکس باید دلار بگیرد و طلا تحویل دهد. اما گلدمن ساکس چقدر می تواند به عنوان فروشنده در بازار طلا مداخله کند تا قیمت ها را کاهش دهد تا از ثروتمند شدن چین و روسیه یک شبه جلوگیری کند؟ که هزاران تن طلا انباشته اند.

طبیعی است که پاسخ روشن است. خیلی کوچک. زیرا توانایی طلا فروشان محدود است. از آنجایی که مقدار طلا محدود است و در نهایت منطق حاکم بر حرکت و اثر تورم است. مجبور است با قیمت‌ها مبارزه کند و گلدمن ساکس باید در آینده نزدیک مبلغ سرسام‌آوری را برای پر کردن خزانه طلای خود هزینه کند، که به معنای ایجاد تقاضای جدید و دو برابر شدن قیمت بازار جهانی طلا است. یعنی سیستم پولی مبتنی بر دلار آمریکا. او باید بین باخت 3-0 الان یا باخت 6-0 فردا یکی را انتخاب کند!

از سال 2010 چین و روسیه بازی را آغاز کرده اند که بدون شک در نهایت برنده می شوند و احتمال باخت در این بازی وجود ندارد اما بحث زمان وجود دارد و جدی است. و چه زمانی بهتر از اوکراین پس از سلطنت و پس از جنگ، زمانی که تریلیون ها دلار پول جدید ایجاد شد و بازارها متورم شدند. در یک بازار تورمی، طلا یکی از کاندیداهای اصلی برای دارندگان پول نقد برای فرار از تورم است.

  روزی که ارزش آن برابر با شب های قدر است

این تقاضای عظیم بزرگترین دشمن گلدمن ساکس برای کمک به فدرال رزرو است و به وضوح نشان می دهد که فنر طلا را دیگر نمی توان فشرده نگه داشت و زمان به سرعت در حال اتمام است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید