بازدید رئیس انجمن روابط عمومی ایران از خط مقدم این صنعت

خسرو رفیعی رئیس انجمن روابط عمومی ایران برای آشنایی بیشتر با دستاوردهای کارخانه آهن اصفهان از خط تولید این شرکت بازدید کرد.

در این بازدید رئیس انجمن روابط عمومی ایران با ابراز خرسندی از حضور مردان در خط مقدم این صنعت گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یک صنعت بزرگ نقش مهمی در رشد و توسعه صنعت داشت. صنعت فولاد و آموزش کارکنان آن در طول بیش از نیم قرن فعالیت، متخصص در این زمینه بود و در اقصی نقاط کشور نقش آفرینی کرد.

وی با اشاره به جایگاه مهم روابط عمومی در این شرکت یادآور شد:

با توجه به قدمت و دستاوردهای مهم این صنعت بزرگ، داشتن روابط عمومی قوی و موثر شایسته چنین صنعتی است.

وی افزود: حضور روابط عمومی فعال و خلاق در هر سازمانی نشان از درک و شناخت صحیح مدیریت عالی آن سازمان از نقش و جایگاه واقعی روابط عمومی است که خوشبختانه در ذوب آخان از طریق اصفهان نیز دیده شده است. در پنجاه سال گذشته

دستاوردهای ذوب آهن در اصفهان

قرارداد تأسیس ذوب آهن اصفهان به عنوان سندی مهم برای آغاز صنعتی شدن کشور در سوم آذرماه 1344 به تصویب مجلس رسید و در این ماه در سال 1350 شاهد اولین چدن از کوره بلند ذوب آهن اصفهان بود. که یکی از خاطره انگیزترین لحظات در صنعت است. این صنعت فولاد کشور است و در دی ماه 1351 اولین محصول فولادی ایران با راه اندازی کارخانه نورد ذوب آهن تولید شد. اما داستان دیما پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پربارتر می شود. در سوم آذرماه 1371، بیستمین سالگرد تولید فولاد ذوب آخان با حضور رئیس جمهور وقت آیت هاشمی رفسنجانی برگزار شد.

  فرمانداران کوم و مرکزی منصوب شدند

اکنون پس از گذشت نیم قرن از عمر پربار این مجموعه عظیم صنعتی، همچنان با قامتی استوار و گام های استوار به عنوان مروج صنعت در این منطقه به پیش می رود.

آموزش 100000 مدیر، مهندس و کارگر ماهر در این دوران چالش کمبود نیروی کار ماهر در دهه های 1940 و 1950 را پوشش داد تا صنایع پس از ذوب آهن با مشکل عمده منابع انسانی مواجه نشوند. تأثیر ذوب آهن در ایجاد معادن و توسعه زیرساخت های صنعت فولاد کمتر از آموزش نیروی کار نبود و در عمل امکان تشکیل واحدهای جدید فولادی را فراهم کرد، کارخانه هایی که شاهد حضور پر رنگ ذوب در ایجاد، توسعه و حتی مدیریت آنها امروز ما انسان های آهنین هستیم.

ذوب آهن اصفهان با زیرمجموعه های خود در حال حاضر میزبان حدود 17 هزار پرسنل است و معیشت کارگران معدن زغال سنگ ایران نیز از این کارخانه عظیم تامین می شود. کارخانه ای که همچون مادری نیکوکار از هر چه در توان دارد برای طراحی، ساخت و توسعه صنایع مختلف از جمله مجتمع فولاد مبارکه، خوزستان، خراسان، قروه، یزد و… در سراسر این مرز و بوم استفاده می کند تا همگان لذت ببرند. طعم شیرینی رشد را بچشند و زندگی ایران و ایرانی را آباد کنند.

ذوب آهن اصفهان که کارگرانش دوشادوش مردم علیه رژیم ستم شاهی در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در سالهای دفاع مقدس با اعزام نیرو به جبهه، حمایت از جنگ با تولید قطعات و … تجهیزات و همچنین تامین 290 شهید در این نبرد حضور فعال داشت و حق با بدی ها داشت و برای همیشه نماد ایثار در خانواده صنعتی کشور شد.

  عدم حضور مجدد کشتی گیران در هیات ورزش؟

علاوه بر این دستاوردها، ذوب آهن اصفهان با توجه به مسئولیت اجتماعی خود خدمات بسیاری از جمله احداث بزرگراه ذوب آهن، احداث فولادشهر، ایجاد 16500 هکتار فضای سبز که 84 برابر استاندارد و 20 برابر بزرگتر این شرکت و همچنین احداث ورزشگاه بزرگ فولادشهر، بیمارستان شهید مطهری، جمع آوری فاضلاب شهرهای اطراف کارخانه جهت استفاده در خط تولید و بخشی از فضای سبز کارخانه. ، تعمیر کوره بلند شماره یک ذوب آهن به عنوان اولین کوره بلند در ایران با دانش و توانایی کارکنان پرتلاش شرکت و …. به جامعه معرفی شده است، بنابراین به جرات می توان گفت که هیچ صنعتی به اندازه ذوب آهن اصفهان در جامعه ریشه ندارد.

ذوب آهن اصفهان در تاریخ پرافتخار خود علاوه بر نقشی که در شکل گیری فرهنگ صنعتی کشور و ایجاد سایر صنایع داشت، به دستاوردهای چشمگیری دست یافت که از جمله مهمترین آنها می توان به تولید ریل اشاره کرد. در این راستا تولید بلوک های ریلی و انواع ریل های مورد نیاز کشور مطابق با استانداردهای جهانی با کلاس 60E1 انجام می شود که تنها شش کشور در جهان قادر به تولید آن هستند که نقش مهمی در توسعه کشور ایفا می کند. زیرساخت های حمل و نقل تولید محصولات جدید مانند طاق معدن، اسکلت فلزی، تیر بال پهن، ریل مترو، ریل سوزنی و … کسب عنوان صادرکننده ممتاز، نمونه ملی و استانی در مدت هشت سال، کسب نشان افتخار ملی صادرات و استاندارد. واحد نمونه طی سالیان متمادی اخذ لوح حمایت از حقوق مصرف کننده در سالهای مختلف اخذ گواهی صادرات محصول اروپایی، اخذ استاندارد ملی تولید راه آهن، تندیس مسئولیت اجتماعی و … دستاوردهای این شرکت

  لوگوی قشنگی داره

دیدگاهتان را بنویسید