بازرسی واردات و صادرات آهن طی 6 ماهه اول سال 1401

نگاهی به آمار واردات فولاد در بهار و تابستان 1401

تیرآهن، اتصالات و انواع ورق; از جانب مهمترین محصولات فولادی در زیر به آمار واردات آنها در 6 ماهه اول سال جاری می پردازیم:

تعلیق

تیرآهن یکی از مهمترین و پرمصرف ترین محصولات فولادی است که سهم قابل توجهی از صادرات و واردات را به خود اختصاص داده است. در 6 ماهه اول سال 1401 میزان واردات این محصول 6 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد کاهش داشته است. هزینه پرتو در این مدت تحت تأثیر مجموع تقاضا و عرضه در بازار داخلی و مقدار صادرات و واردات از خارج او بود.

آرماتور

مرحله واردات یراق آلات در بهار و تابستان 1401، نزدیک به 18 هزار تن است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1000 تن بیشتر است. از آنجایی که میلگرد یکی از محصولات اصلی بازار ساخت و ساز است، رونق خرید و فروش و صادرات و واردات آن خودنمایی می کند. پویایی صنعت ساختمان در کشور ایناهاش.

انواع ورق

وضعیت واردات انواع ورق در 6 ماه مذکور کمی متفاوت است. این دسته بندی محصولات دارای سه نوع است ورق سرد، ورق گرم و ورق روکش دار نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم افزایش و هم کاهش داشته است. در 6 ماه گذشته، هات پلیت با رشد 145 درصدی نسبت به 6 ماهه ابتدای سال 1400 و 152 هزار تن، بیشترین واردات در بخش ورق را به خود اختصاص داده است. در عین حال ورق سرد و ورق روکش دار تنها به میزان 72 و 86 هزار تن وارد کشور شد که نسبت به سال گذشته به ترتیب 59 و 30 درصد کاهش داشته است.

  سکانس 100000 لشکر صاحب الزمان در ورزشگاه آزادی

نمودار حجم واردات پروفیل فولادی در نیمه اول سال 1400 و 1401 را در تصویر مشاهده می کنید.

نگاهی به جزئیات صادرات مقاطع مسطح و بلند فولادی در نیمه اول سال 1401

پروفیل های فولادی تخت و بلندهر ساله بخش مهمی از صادرات و واردات محصولات فولادی را به خود اختصاص می دهند. سپس نگاه کنید آمار صادرات ما این دسته محصول را خواهیم داشت:

کشش های طولانی

مرحله کل صادرات پروفیل های بلند در 6 ماهه نخست امسال 1259 هزار تن بوده که رقم بسیار قابل توجهی است. البته این میزان نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

بخش های مسطح

مرحله صادرات پروفیل فولادی تخت در مقایسه با بخش های طولانی، تعداد بسیار کمتری را نشان می دهد. اگرچه در سال 1400 در نیمه اول سال بیش از 300 هزار تن پروفیل تخت از کشور صادر شد، اما این میزان در سال 1401 تقریباً به نصف کاهش یافت و به رقم 164 هزار تن رسید که نشان می دهد. رکود در بازارهای خارجی ایناهاش.

با این حال بررسی کاهش یا افزایش صادرات فولاد از فروردین تا شهریور 1401 نسبت به سال گذشته!

مجموع صادرات محصولات فولادی از فروردین تا شهریور 1401 بالغ بر 1423 هزار تن بوده که نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است. در واقع این عدد برای سال 1400 برابر با 1620 هزار تن است. آمارها نشان می دهد که تقریبا تمامی محصولات فولادی و مقاطع مسطح و بلند همه با کاهش سطح صادرات و واردات در سال جدید افشا شدند که شاید مهمترین دلیل آن باشد جنگ، رکود بازارهای داخلی و خارجی و افزایش تورم و ارز و ناکارآمدی صادرات و واردات. خوب.

  چه کسانی مشمول وام بدون ضامن می شوند؟

نمودار صادرات کالاهای فولادی در 6 ماهه اول سال 1400 و 1401 در تصویر قابل مشاهده است.

روند صادرات و واردات محصولات فولادی در پاییز و زمستان چگونه خواهد بود؟

با نیم نگاه به نمودار قیمت آهنمی بینیم که بازار آهن امسال رکود نسبی را تجربه کرده است.

به گفته کارشناسان آهنآنلاین:

نمودار قیمت آهن به شما کمک می کند تا از نوسانات قیمت فعلی و روزانه محصولات فولادی مطلع شوید. نگاهی به نمودار تغییرات قیمت آهن به خریداران انواع پروفیل فولادی کمک می کند تا ارزیابی از وضعیت بازار و در زمان مورد نظر داشته باشند. و بر اساس روند نمودار قیمت آهن، اقدام به خرید محصول فولادی مورد نظر کنید.»

این رکود ناشی از جنگ و کاهش تقاضا در بازارهای خارجی و میزان ساخت و ساز در بازار داخلی تحت الشعاع قرار می گیرد تورم و بی ثباتی اقتصادی قرار داده شده است این چیزی است که به نظر می رسد روند نزولی صادرات و واردات در نیمه دوم سال ادامه خواهد یافت و با توجه به شروع فصل سرما و کاهش تقاضا، این روند نزولی شیب تندتری پیدا خواهد کرد.

چه عواملی بر حجم واردات و صادرات محصولات فولادی در کشور تأثیر می گذارد؟

میزان صادرات و واردات محصولات فولادی اولاً به تامین نیاز بازار داخلی و ثانیاً به میزان تقاضا در بازارهای خارجی بستگی دارد و می توان قسمت های مازاد بازار داخل کشور را به سمت صادرات هدایت کرد. عواملی مانند جنگ روسیه و اوکراین و افزایش دهد تامین محصولات فولادی از چین این ممکن است تعادل بازار را به هم بزند و برای مدتی بر میزان صادرات تاثیر بگذارد. از طرفی ماه ها می گذرد مشکلات مالی و رکود در بازار مسکن عزادار شدنصنعت ساختمان در داخل کشور گرفتار شده و این مشکل حکایت از کاهش خرید محصولات فولادی دارد که طبیعتا با کاهش واردات نیز همراه خواهد بود.

  اگر واردات خودرو صورت نگیرد مشکلات بازار دوچندان می شود

آخرین کلمه

به پیش بینی وضعیت بازار در ماه های آیندهبررسی میزان واردات و صادرات پروفیل فولادی می تواند مفید باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به بانک اطلاعات آهن و فولاد (https://ahanonline.com/top-product/) بازدید از وب سایت آنلاین آهن؛ در این وب سایت می توانید به روزترین تحلیل ها و پیش بینی ها از بازار آهن و همچنین به روزترین قیمت انواع محصولات را مشاهده کنید.

Ahanonline.com

شماره تلفن: 54712-021

نشانی: پلاک 114 پلاک 114 پلاک 114 پلاک 114 پلاک 114 پ.

پست الکترونیک: [email protected]

تاریخ: 22.08.1401

دیدگاهتان را بنویسید