بازگشت 2700 نخبه به کشور در 5 سال گذشته/ آمریکا به دنبال بستن مسیر رشد ایران است/ خانه های گفت و گوی آزاد در دانشگاه ها فعال می شود

گروه سیاسی رجانیوز: علی بهادری جهرمی روز سه شنبه در نشست خبری با ارائه آخرین وضعیت شاخص های تولید، گفت: در تولید 500 محصول پزشکی به خودکفایی رسیدیم و صدور مجوز تولید تجهیزات پزشکی را 25 درصد افزایش دادیم. “

وی ادامه داد: در 5 ماهه نخست امسال، صنعت فولاد 9.9 درصد، پتروشیمی 6.2 درصد و کاغذ 6.8 درصد رشد داشته و تولید گندم 37 درصد، برنج 25 درصد و جو 30 درصد رشد داشته است. سال اقتصادی جاری

وی خاطرنشان کرد: در سال اول دولت سیزدهم ظرفیت تولید برق 6 هزار مگاوات افزایش یافت که بهترین رکورد پس از انقلاب است.

بازگشت 2700 نخبه به کشور در 5 سال گذشته

سخنگوی دولت با بیان اینکه طی 5 سال گذشته 2700 نخبه به کشور بازگشته اند، گفت: نخبه فقید سید فرید معصومی که در حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ به شهادت رسید، یکی از آنها بود که در زمینه فعالیت در این حوزه فعالیت می کرد. برق و انرژی

بهادری جهرمی با اعلام اینکه امروز بیش از 10 هزار نفر نخبه با شرکت های دانش بنیان همکاری می کنند، گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و به بیش از هفت هزار شرکت رسیده است.

وی همچنین از بورسیه 43 نفر از رده های برتر المپیاد در رشته علوم پایه دانشگاه های تهران با اختصاص 20 درصد از سهمیه جذب هیات علمی دانشگاه به نخبگان خبر داد.

آمریکا به دنبال مسدود کردن مسیر رشد ایران است

بهادری جهرمی با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ و جان باختن تعدادی دیگر از هموطنان در اغتشاشات اخیر گفت: تجمع پرشور مردم در تشییع پیکر شهدای تروریستی و شهدای امنیتی و مخالفت با هرج و مرج نشان می دهد. مردم به همه تلاش های دشمنان علیه . این ملت با همه ظرفیت های اطلاعاتی، امنیتی و جاسوسی خود پشت کرده است و اجازه سوء استفاده از دشمنان را نخواهد داد.

سخنگوی دولت با تبریک 22 آبان روز دانش آموز افزود: امیدواریم این روزها بهانه ای باشد برای گفتن جنایت آمریکا علیه ایران که با تحریم های ظالمانه و نشر اکاذیب سعی در ایجاد موانع در مسیر رشد مردم دارد.

بهادری جهرمی در ادامه از انتصاب محسن منصوری به عنوان معاون اجرایی رئیس جمهور خبر داد و گفت: بدین ترتیب یک جوان دیگر به ترکیب دولت اضافه شد. آقای منصوری استاندار تهران و دارای سابقه مدیریت موفق بوده و با حکم ریاست جمهوری به عنوان معاون اجرایی رئیس جمهور انتخاب شد.

  تذکرات وزرای سابق - بررسی رسانه های تحریریه

وی ابراز امیدواری کرد که معاونت اجرایی رئیس جمهور در دوره جدید مسیر خوبی را که آقای سلطان مرتضوی ایجاد کرده است، با سرعت بیشتری طی کند.

تولید کامل خودرو به 100 درصد رسید

سخنگوی دولت همچنین از رشد تولید در بخش‌های مختلف خبر داد و تصریح کرد: تولید ناخالص ملی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.1 درصد رشد داشت که در بخش صنعت 5.1 درصد بود.

وی افزود: در حوزه خودرو شاهد افزایش تولید خودروهای مونتاژی هستیم و برخلاف سال های گذشته که خودروهای ناتمام در انبارهای خودروسازان وجود داشت، امروز تولید خودروهای مونتاژی به 100 درصد رسیده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: در هفت ماهه امسال تولید وانت ۴۵۴، وانت ۴۷، کاغذ ۶.۸، پتروشیمی ۶.۲، تلویزیون ۲۱ رشد داشته ایم. ٪.

بهادری جهرمی با اشاره به بازنگری اساسنامه صندوق ملی مسکن در دولت برای رفع ایرادات شورای نگهبان گفت: منتظر نظر نهایی این هیات در مورد اساسنامه صندوق ملی مسکن هستیم.

منابعی برای افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران پیش بینی شده است

سخنگوی دولت با اشاره به برنامه دولت برای افزایش حقوق کارکنان لشکری ​​و کشوری و مستمری بگیران گفت: به محض نهایی شدن قانون افزایش حقوق کارکنان کشوری و مستمری بگیران، دولت آمادگی اجرای آن را از لحظه آغاز به کار دارد. تصویب آن اعتبارات لازم برای قانون افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران تامین شده است.

ما براندازی را تحمل نمی کنیم

بهادری جهرمی درباره برنامه دولت برای حفظ امنیت کشور گفت: یکی از راهبردهای همیشگی دشمنان کشور به ویژه زمانی که از پیشرفت کشور ناامید هستند، حمایت از تروریست ها و گروه های تکفیری است.

وی افزود: دشمنان همواره دست به شورش، اقدامات تروریستی و شبه تروریستی می زنند، اما ملت ایران نشان داده است که متحدتر و متحدتر شده و در راه حق مصمم تر می شوند.

سخنگوی دولت گفت: بارها اعلام کرده ایم که این اقدامات تخریبی را تحمل نخواهیم کرد و با همه عاملان و عاملان برخورد قاطع خواهیم کرد.

قطعنامه حمایت از اقتصاد دیجیتال نهایی و ابلاغ شد

سخنگوی دولت در خصوص وعده اخیر وزیر اقتصاد برای حمایت از کسب و کارهای دیجیتال گفت: کارگروه اقتصاد دیجیتال که پیش از این برای حمایت از کسب و کارهای فعال در فضای مجازی تشکیل شده بود، قبلاً مصوباتی دریافت کرده است و در پی اتفاقات اخیر نیز مصوباتی صادر شده است که اجازه می دهد وزیر اقتصاد یا ارتباطات جزئیات را اعلام کرد. این قطعنامه نهایی شده و احتمالاً اعلام خواهد شد.

  امضای تفاهم نامه احداث دو مجتمع عظیم پالایشگاهی بندرعباس و جاسک به ارزش 17.8 میلیارد دلار / رئیس جمهور: این تفاهم نامه گام مهمی در جهت هدایت نقدینگی به سمت تولید است.

بهادری جهرمی با اشاره به آلودگی شهرهای بزرگ و برنامه جامع دولت در این زمینه گفت: بیش از 60 دستور در قانون هوای پاک برای حل بحران آلودگی هوا اجرا شده و دولت برای تسریع در اجرای آن اهتمام داشته است. از قوانین، در این زمینه باقی مانده است.”

وی با بیان اینکه برای اولین بار ردیف بودجه مستقلی برای کاهش آلایندگی در نظر گرفته شد، ادامه داد: 3 بخشنامه از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است و برنامه هایی از جمله لزوم استانداردهای سوخت در کشور، توسعه انرژی های تجدیدپذیر. کارخانه ها و بازنشستگی خودروهای قدیمی که توسط دولت و وزارت صنعت و سایر نهادها انجام می شود.

در اغتشاشات اخیر به 50 اتوبوس خسارت وارد شد

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: در اغتشاشات اخیر بیش از 50 اتوبوس آسیب دیدند که دیگر نمی توان از این اتوبوس ها استفاده کرد.

بهادری جهرمی همچنین برای جلوگیری از انتشار گازهای آلوده در مناطق نفت خیز گفت: از قرارداد جمع آوری گاز مشعل استفاده می شود و تمام اقدامات دولت به گونه ای است که امیدواریم بتوانیم این مشکلات را کاهش دهیم.

اقدامات دولت برای ساماندهی بازار دارو

سخنگوی دولت سپس در پاسخ به اینکه دلیل کمبود دارو و برنامه دولت برای کنترل این معضل چیست، گفت: متأسفانه در مقاطع مختلف شاهد سوء مدیریت بوده ایم و در روزهای اخیر اشتباهاتی صورت گرفته و گزارش به دست گروه ها رسیده است. از سیاستمداران و برنامه ریزان

وی افزود: عده ای مدعی شدند که به دلیل شیوع زودرس آنفولانزا و ترویج این گونه بیماری ها، شاهد کمبود برخی داروها هستیم و به دستور رئیس جمهور محموله جدیدی وارد کشور شد و در استان توزیع شد. بازار، و شرکت های تولید کننده شروع به تولید دارو در سه تغییر کردند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: رئیس جمهور همچنین دستور داد گزارشی تهیه و جزئیات موضوعات در گروه های سیاست گذاری و تولیدی پزشکی بررسی شود تا تضاد منافع یا کاستی ها مشخص شود.

  تعرفه گام به گام، جایگزینی برای ممنوعیت آیفون

برنامه دولت برای بازدید از دانش آموزان

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت درباره اقدامات دولت در خصوص دخالت برخی کشورها در امور داخلی ایران نیز گفت: وزارت امور خارجه سفرای کشورهای مداخله گر را احضار کرد و از سوی دیگر برای برخی اظهارنظرهای غیرقانونی اقدامات قانونی انجام داد. ; همچنین لیست تحریم از سوی سازمان دیپلماسی اعلام شده و دولت تمامی این موارد را از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا برنامه دولت برای بازدید از دانشگاه ها و تعامل با دانشجویان ادامه دارد یا خیر، گفت: رئیس جمهور مبتکر بازدید از دانشگاه ها بوده است که تاکنون 6 بار شخصا از دانشگاه های کشور بازدید کرده و علاوه بر آن، رئیس جمهور بوده است. وی میزبان جلسات بسیاری از اساتید، اساتید و دانشجویان است. رئیس جمهور همواره بر حضور در تمامی سطوح برای بررسی و شنیدن صدای اعتراضات تاکید کرده است.

وی با اشاره به حضور معاون اول رئیس جمهور در کوی دانشگاه شریف افزود: دولت با جدیت همین مسیر را ادامه خواهد داد. دانشگاه ها استقبال خوبی داشتند و از مقامات و شخصیت های مختلف برای حضور دعوت کردند. برخی از نمایندگان مجلس برای تحصیل در دانشگاه ها اعلام آمادگی کرده اند.

خانه های گفتگوی آزاد در دانشگاه ها فعال می شود

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد: تمرکز دشمن بر دانشگاه است زیرا دانشگاه اصلی ترین سایت تولید برق در کشور است و به همین دلیل دولت برای بازدید از آن برنامه ریزی و تلاش می کند.

بهادری جهرمی همچنین خبر داد: خانه‌های گفتگوی آزاد در دانشگاه‌ها و محل برگزاری این جلسات در سراسر کشور یکی یکی فعال می‌شوند.

دولت در تهیه لوایح 1402 بودجه و برنامه هفتم توسعه تعلل نکرد

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت هیچ تاخیری در تدوین لایحه بودجه و لایحه برنامه توسعه نداشته است، گفت: لایحه برنامه باید بر اساس سیاست های کلی تدوین و ابلاغ شود و بلافاصله پس از ابلاغ سیاست ها تدوین شد و تاخیری در کار نبود.

بهادری جهرمی بیان کرد: البته لایحه بودجه و لایحه توسعه به صورت همزمان در حال تهیه است و پس از نهایی شدن هر کدام در مهلت قانونی به شورای اسلامی ارائه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید