بازی خطرناک مدیران ناسپاس فوتبال/ آیا پرتغالی متکبر جایگزین اسکوچیچ می شود؟

گروه ورزشی رجانیوز: 138 روز تا اولین بازی ایران در جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است که 138 روز از آن تنها 16 روز برای هماهنگی و انجام بازی های دوستانه در اختیار تیم های ملی است. طبیعی است که هیچ تیمی در این فرصت ریسک تغییر مربی را نمی پذیرد، زیرا شناخت تیمی که می خواهد در بزرگترین رویداد فوتبال جهان به مدت 16 روز بازی کند، حتی برای بزرگترین مربیان جهان نیز غیرممکن است. اما در ایران همه چیز فرق می کند.

پس از گذشت 5 ماه از اوج گیری تیم ملی ایران با سرمربی کروات خود دراگان اسکوچیچ، مدیران ورزشی و غیرورزشی ایران می خواهند کاری انجام دهند که دنیا را شوکه کند. اخراج اسکوچیچ!

آمار اسکوچیچ در تیم ملی ایران از همه سرمربیان قبلی او پیشی گرفته است. او در 18 بازی با تیم ملی ایران 15 برد، 1 تساوی و تنها 2 باخت دارد که یکی از باخت ها در دیدار دوستانه و دیگری مقابل کره جنوبی بوده و چند بازیکن کلیدی این تیم به دلیل غیبت در این دیدار. به ویروس کرونا

83 درصد برد آمار فوق العاده اسکوچیچ است که توانست با 10 برد متوالی رکورد تیم ملی ایران را بشکند و همه این آمار فوق العاده او نشان از شناخت خوب او از بازیکنان تیم ملی دارد. بازیکن موفق باید سرمربی ملی شود.

یکی از نکاتی که منتقدان اسکوچیچ درباره کارنامه او می گویند، ماهیت ضعیف و آسیایی رقبایی است که او در دوران هدایت تیم ملی ایران شکست داده است.

  پاسخ دکتر حسین صمصامی به عنوان مدافع 4200 دلاری

با نگاهی به نتایج اسکوچیچ با تیم ملی ایران، متوجه لحظات جالبی خواهیم شد. اسکوچیچ در عرض چند ماه 3 بار تیم ملی عراق را شکست داد که همیشه گربه سیاه ایران بوده است و پسری مثل کیروش در مدت 8 سال حضورش در ایران حتی یک بار هم نتوانست آن تیم را شکست دهد.

اما از همه مهمتر در فاصله 138 روزه تا شروع جام جهانی و فرصت های اندک برای مسابقات آتی فیفا، چه کسی می تواند جایگزین سرمربی مورد حمایت بازیکنان تیم و محبوبیت بازیکنان شود؟

bfdocze2 خبر اولیه

کی روش گزینه خوبی برای جام جهانی است؟ همان که در 8 سال حضورش تنها غرور و غرور خود را برای جامعه ایران به جای گذاشت و با شکست های پی در پی در مسابقات مختلف هیچ افتخاری برای ایران به ارمغان نیاورد. و آیا کی روش در این فرصت کوچک می تواند تضمین کند که تیم ملی رویایی ما با حضور او به مرحله بعد صعود می کند یا اینکه با شکست 1-0 مقابل انگلیس دوباره برای او حماسه خواهد شد، همانطور که بعد از باختش مقابل آرژانتین و اسپانیا و بوسنی از او یک اسطوره ساختند.

به جز کیروش، آیا گزینه دیگری در کارنامه مدیران ورزشی و سیاسی فوتبال ایران وجود دارد که در مرحله اول مبلغ قراردادش با بودجه فدراسیون ایران همخوانی داشته باشد و در مرحله بعد بخواهد چنین کاری را انجام دهد. خطر اینکه او کمتر از چند ماه قبل از شروع مسابقات هدایت یک تیم را بر عهده بگیرد حضور در یکی از سخت ترین گروه های مسابقات؟

  ترک ها از اردوغان به اروپا فرار می کنند

دراگان اسکوچیچ شاید مظلوم ترین مربی خارجی تیم ملی ایران بود که علیرغم سوابق شگفت انگیز و منحصر به فردش، به فدراسیون تیم ملی نگاهی به حق نداشت و با تمام سختی های کار در ایران کنار آمد، اما مدیران ایرانی او را صدا زدند. مربی پرتغالی مغرور و مغرور. ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید