بازی کوپن شروع شد! – بررسی سرمقاله رسانه ها

13374 خبر اولیه

به نوشته سرمقاله، برخی مراجع به شدت به دنبال اجرای سیاست های دهه 60 برای ایجاد کوپن در اقتصاد ایران هستند. مهدی تقیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص گفت: زیرساخت های کالاهای الکترونیکی در حال آماده سازی است و طبق وعده داده شده در شهریور 1401 مهیا می شود.

این فرد در گفت و گو با رادیو گفتگو، معتقد است که کالاهای کاغذی الکترونیکی باید در بودجه سنواتی مجلس تصویب شود و یادآور شد: دولت با توجه به اتفاقات اردیبهشت ماه و حذف ارز از 4200 در اجرا تفاوت هایی ایجاد کرد. تومان، آن طور که شرایط بود، آن طور که ما تصور می کردیم. بر اساس وعده داده شده، زیرساخت کالاهای الکترونیکی در شهریور 1401 آماده می شود و کالاهای ضروری و ضروری طبق وعده دولت در قالب کالا ارائه می شود. همان دامنه هایی که مشمول هدفمندی یارانه ها هستند، کالاهای کاغذی نیز دریافت می کنند.

تقیانی توضیح نداده است که پرداخت مستقیم یارانه با رعایت حق انتخاب مردم که باید با کوپن پر شود، سیاست شکست خورده دهه شصت چه اشکالی دارد؟

هزینه هزاران میلیاردی ایجاد سخت افزار لازم برای احیای روش های کوپن و تحویل کالاهایی که گردش مالی و رانت بالایی دارند هنوز مشخص نشده است.

پایان/

  تکه تکه شدن خودروسازان به نام خصوصی سازی!

دیدگاهتان را بنویسید