باقی مانده سهام عدالت هنوز تملک نشده است!

بیش از یک سال از انتشار سهام عدالت می گذرد، اما موضوع سهام باقی مانده همچنان بخشی از سوالات کسانی است که می خواهند سهامدار شوند.

مجلس شورای اسلامی بارها از طرح عدالت خواهی محرومان این عنوان صحبت کرده است.

23 بهمن ماه امسال آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت دولت با کلیات طرح باقیمانده اقدامات قضایی خبر داد و گفت: در صورت اعلام رسمی وضعیت افراد مشخص می شود. تا پایان سال «اما جزئیات هنوز مشخص نیست.

چند نفر از بازماندگان ذخیره عدالت؟

اکبر حیدری سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: تعداد زیادی انحراف در این زمینه شناسایی شده است.

وی گفت: برآورد می شود که دو دسته دیگر از عدالت وجود داشته باشد. یک نفر که دعوت به عدالت دارد (کورتکس)، این جمعیت بین 1.8 میلیون تا 4 میلیون نفر متغیر است. 1.8 میلیون نفر کسانی هستند که قشر دارند و 4 میلیون نفر کسانی هستند که گمان می رود دعوت به سهام عدالت داشته اند اما نهایی نشده اند.

از سوی دیگر، طبق آمار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، نزدیک به 22 میلیون نفر از شش دهک پایین جامعه علیرغم قانون از عدالت برخوردار نشده اند. البته 4 میلیون نفر مذکور نیز درگیر همین بازگشت جمعیت هستند و به طور کلی باقیمانده انبار بین 20 تا 22 میلیون نفر است که قطعاً 4 میلیون نفر دعوتنامه دریافت کرده اند. مهم این است که برای تأمین سهام بازماندگان باید حقوق کسانی که 10 سال سود دریافت نکرده اند نیز در نظر گرفته شود.

  غربی های محلی تلاش های دولت را نمی بینند

پیش از این رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ۱۴ شهریورماه ۹۳ گفته بود: جلساتی در مجلس داشتیم تا تکلیف باقی مانده این سهام مشخص شود. تا چند روز آینده طرح واگذاری سهام بازماندگان نهایی می شود و با نظر مثبت دولت این طرح در چند روز آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت و امیدوارم این موضوع در قالب طرح نهایی نهایی شود. توافق با دولت

تامین مالی از عدالت برای بازماندگان

عسگر توکلی رئیس هیات مدیره تعاونی های صندوق قضایی گفت: با باقی ماندن 22 میلیون نفر در قوه قضائیه، هدف ذخیره عدالت 71 میلیون نفر خواهد بود.

به گفته وی، منبع این طرح در لایحه بودجه 1401 ذکر نشده است، اما حدود 11 شرکت سرمایه گذاری توسط دولت قبل از سبد سهام عدالت حذف شدند و با بازگشت این سهام دیگر نیازی به سهام جدید برای افراد نیست. . کاهش یک میلیون سهم به 532 هزار تومان خواسته مردمی است که دولت باید پرداخت کند. بر این اساس مجلس تخمین می زند که این منبع به 22 میلیون نفر برسد و وجود این منابع باعث می شود دولت به اقدامات عدالت خواه رجوع کند. لایحه بودجه 1401 ندارید اما در کل هنوز جزئیات کامل این طرح مشخص نشده است.

توکلی گفت: طرح بقایای اقدامات قضایی و تعریف و تکلیف آن تا پایان سال بررسی نخواهد شد. از آنجایی که در باخمن هستیم و اگر از این به بعد این کار شروع شود، کار ستاد و مراحل آن نهایی می شود، اما ممکن است تا پایان سال امکان دریافت برگه برای افراد وجود نداشته باشد و شاید بخشی از امداد، کمیسیون اجتماعی و بخشی که قشر دارند در خوشبینانه ترین حالت این است که تا پایان سال بتوانند سهام خود را دریافت کنند.

  استیضاح وزیر صمت در آغاز سال جدید را دنبال می کنیم/ گرانی خودرو منطقی نیست

این را هندوزی وزیر اقتصاد پس از جلسه شورای عالی بورس که موضوع آن «سهام عدالت» بود، گفت. “هنوز تصمیمی در مورد بازماندگان عدالت گرفته نشده است”

بیش از شش ماه از روی کار آمدن دولت جدید می گذرد و تنها چند طرح در حوزه انباشته های عدالت که یکی از اولویت های خود دانسته و در مجلس تصویب شده است، ارائه شده است، بنابراین کار عملی صورت نگرفته است. انجام شده.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید