بانک مرکزی روسیه تابوی قرن را شکست

13418 خبر اولیه

به گفته هیئت تحریریه، صندوق بین المللی پول فهمید که سیستم اقتصادی روسیه که در آستانه پیروزی قرار دارد، با اقدامی استثنایی تابوی قرن را شکست و کل ساختار سیستم بدهی بین المللی را از بین برد.

ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای روسیه اعلام کرد که مسکو قصد دارد بدهی خارجی خود را به روبل پرداخت کند. زیرا ایالات متحده روسیه را از پرداخت بدهی های خود به دارندگان اوراق قرضه آمریکایی منع کرده است.

ولودین افزود که کشور تمام منابع مالی لازم برای پرداخت ها را در اختیار دارد. ایالات متحده و حامیان تصمیمات واشنگتن باید به روبل عادت کنند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد؛ این قانون استثنائاتی را در مورد تحریم هایی که به روسیه اجازه می دهد بدهی های خود به سرمایه گذاران آمریکایی را بپردازد، اعمال نمی کند.

مسکو قرار است روز جمعه حدود 100 میلیون دلار بدهی خارجی خود را پرداخت کند. پس از 25 می، نزدیک به 2 میلیارد دلار اوراق قرضه خارجی تا پایان سال جاری بازپرداخت می شود.

این اولین بار از زمان ظهور رژیم وام دهی برتون وودز است که یک کشور از استراتژی بدون دلار برای تسویه بدهی های خود استفاده می کند. به دست برتر روسیه ایمان داشته باشید.

پایان /

  گلایه مجلس از «رها» شدن استقلال و پرسپولیس از سوی روحانی/ رئیس جمهور سابق باید پاسخگوی هواداران باشد

دیدگاهتان را بنویسید