بایدن: روسیه در چند روز آینده به اوکراین حمله خواهد کرد

11407 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: احساس می کنم روسیه در چند روز آینده حمله خواهد کرد.

به گزارش سی ان ان، بایدن ادامه داد: ایالات متحده دلایلی برای این باور دارد که روسیه درگیر یک عملیات جعلی است.

رئیس جمهور آمریکا گفت همه نشانه هایی که داریم می گوید آماده ورود به اوکراین و حمله به این کشور هستند. تصور من این است که این حمله در چند روز آینده اتفاق خواهد افتاد.

بایدن گفت که پاسخ های روسیه ارسال شده است، اما او هنوز آنها را نخوانده است.

وی خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا امروز به سازمان ملل خواهد رفت تا یک مسیر دیپلماتیک را ترسیم کند و تاکید کند که “راهی وجود دارد”.

بایدن افزود که هیچ برنامه ای برای تماس با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ندارد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، با وجود پایان ضرب الاجل های ساختگی آمریکا برای حمله احتمالی روسیه به اوکراین، گفت: این اتفاق نخواهد افتاد: «احتمال تهاجم روسیه به اوکراین وجود دارد. ” عذرخواهی دروغین روسیه برای حمله به اوکراین ممکن است شبیه گزارش روز چهارشنبه در مورد گورهای دسته جمعی در دونباس باشد.

یکی از مقامات کاخ سفید ادامه می دهد: ما در موقعیتی هستیم که معتقدیم حمله ممکن است در هر زمانی رخ دهد. سخنان و اعمال روسی وجود دارد.

ساکی گفت: «نیروهای روسی همچنان به شکلی تهدیدآمیز در مرز مستقر هستند. وقتی کاهش استرس قابل توجه باشد، آن را خواهیم دید. ایالات متحده خواهان کاهش قابل توجه نیروهای روسیه در مرز با اوکراین است.

  طرح ترافیک جدید چه زمانی ارائه می شود؟

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت: «نگرانی ما به هیچ وجه کاهش نیافته است زیرا روسیه به استقرار نیروهای خود در نزدیکی مرز اوکراین ادامه می‌دهد.»

ایالات متحده و متحدانش در اروپا و ناتو در روزهای اخیر موج عظیمی از شایعات و ادعاهای بی اساس را مبنی بر اینکه روسیه قصد دارد در 15 یا 16 فوریه (امروز) به اوکراین حمله کند، به راه انداخته اند. چیزی که هرگز اتفاق نیفتاد.

روسیه روز گذشته اعلام کرد که در پایان رزمایش های برنامه ریزی شده، تعدادی از نیروهای خود را به پایگاه های خود در مرز با اوکراین باز می گرداند. این امر مورد استقبال برخی کشورها قرار گرفته است، اما واشنگتن همچنان در مسیر تشدید جنگ است و معتقد است احتمال حمله روسیه به اوکراین وجود دارد.

فضای اخیر غرب نشان می دهد که ایالات متحده و متحدانش سخت تلاش می کنند تا از فرصت ایجاد شده ناشی از تنش مسکو-کیف برای تضعیف روسیه و تضعیف اعتماد و موقعیت مسکو در جامعه بین المللی از طریق جنگ روانی حداکثر استفاده را ببرند.

آنچه بیش از پیش آشکار شده است، عدم تمایل روسیه به جنگ و آرام کردن اوضاع و بالعکس، قصد آمریکا و متحدانش برای شعله ور کردن اوضاع است.

مسکو بارها اعلام کرده است که قصد حمله نظامی به اوکراین را ندارد و به دنبال تضمین های امنیتی برای جلوگیری از توسعه ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا (ناتو) است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید