بایدن مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت

اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره حمله روسیه به اوکراین در 27 فوریه در فضای مجازی مورد تمسخر قرار گرفت.

به گفته رجانیوس؛ پیش از این، رسانه‌های آگاه به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس ویدئویی با رهبران کشورهای غربی، اتحادیه اروپا و ناتو در روز پنجشنبه پیش‌بینی کرده بود که “حمله روسیه” در اوکراین در 16 فوریه انجام خواهد شد. رسانه ها به هیچ وجه از این اتهامات حمایت نکردند.

به گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، اظهارات بایدن درباره تاریخ حمله روسیه به اوکراین که در سایت هیل مرتبط با آمریکا منعکس شده بود، در فضای مجازی مورد تمسخر کاربران آمریکایی قرار گرفت.

یکی از کاربران به نام تیموتی بایدن نوشت: «شما ماه‌ها در مورد این موضوع هشدار می‌دهید» و کاربر دیگری به نام کلاید مک‌کلودی بایدن را به سخره گرفت: «در واقع (ولادیمیر) پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) گفت که در 15 فوریه دقیقاً در ساعت 19 به اوکراین حمله خواهد کرد. 00.”

یکی دیگر از کاربران Blab گفت: “حمله احتمالا فردا یا پس فردا یا دوشنبه، یا سه شنبه یا چهارشنبه انجام می شود.”

کاربر دیگری به نام کوین گفت: تنها چیزی که باید بدانید این است که روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد. اولاً، واضح است که چنین است. اظهارات تبلیغاتی است.» دوم، روسیه از مرزهای خود فراتر نرفته است، و سوم، ناتو به مرزهای روسیه نزدیک‌تر است، اگرچه سال‌ها پیش قول داده بود که این کار را انجام ندهد.»

کاربر دیگری به نام ال سالیوان در زیر هیل درباره سخنان بایدن نوشت: مقامات آمریکایی سعی دارند توجه شهروندان را به تهدید روسیه جلب کنند تا آنها را از مشکلات داخلی این کشور (آمریکا) منحرف کنند.

  حداکثر وصول درآمدهای نفتی به صورت ارزی در سال گذشته

رسانه ها و مقامات غربی روسیه را متهم کرده اند که در روزهای اخیر نزدیک به 100000 سرباز به مرز با اوکراین اعزام کرده است و استدلال می کنند که روسیه ممکن است در آینده نزدیک قصد حمله به اوکراین را داشته باشد. مسکو همه اتهامات را رد کرده است.

با وجود تضمین‌های مکرر مبنی بر اینکه روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد، ایالات متحده و کشورهای اروپایی آمادگی‌های نظامی خود را برای آنچه که به عنوان اقدام نظامی احتمالی مسکو می‌دانند، افزایش داده‌اند. برخی از این کشورها به همین بهانه نیرو و تجهیزات نظامی به اوکراین اعزام کرده اند.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مورد فروش تسلیحات به اوکراین هشدار داد و گفت که فروش این سلاح ها شانس راه حل سیاسی و دیپلماتیک را کاهش می دهد.

رئیس جمهور آمریکا در هفته های اخیر روسیه را متهم به توطئه برای حمله به اوکراین کرده است و اخیراً در مصاحبه با NBC News از شهروندان خود خواسته اوکراین را ترک کنند.

وی با اشاره به اتهامات علیه روسیه گفت: شهروندان آمریکایی باید اکنون اوکراین را ترک کنند. این مثل این نیست که طرف یک سازمان تروریستی باشید. حسابدار ما یکی از بزرگترین ارتش های جهان است. شرایط بسیار متفاوت است و شرایط می تواند خیلی سریع تغییر کند.»

دیدگاهتان را بنویسید