بایدن کار را برای مقامات ایرانی آسان کرد

9614 خبر اولیه

بر اساس گزارش تحریریه، وب سایت رسانه ای «واشنگتن فری بیکن»، دولت «جو بایدن پایان مذاکرات هسته ای را به طور محرمانه به کنگره اعلام کرد.

مقامات ارشد آمریکایی در یک جلسه توجیهی محرمانه به کنگره گفتند که مذاکرات دولت با ایران برای احیای توافق هسته ای 2015 به بن بست رسیده است و دورنمای توافق احتمالاً دورتر از قبل خواهد بود.

بر اساس این گزارش در اوایل ماه جاری، به نظر می رسید که توافق در دسترس باشد زیرا مقامات کاخ سفید ادعا کردند پیشنهادی را به ایران ارائه کرده اند که به طور قابل توجهی تحریم های اقتصادی را کاهش می دهد و حدود یک تریلیون دلار در تهران صرفه جویی می کند.

به گفته دارل عیسی، نماینده کنگره، از کالیفرنیا، در یک جلسه توجیهی غیرعلنی برای اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اعلام شد که در حالی که دولت آمریکا امید چندانی به توافق ندارد، ایران با احیای این توافق مخالف است.

او به واشنگتن فری بیکن گفت که دو هفته پیش آنها فکر می کردند که توافقی دارند و اکنون می دانند که توافقی وجود ندارد. ایران توافقی را که مورد مذاکره قرار گرفت نمی‌خواهد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: حدود یک سال و نیم است که تلاش می‌کنند معامله کنند، اما ایرانی‌ها معامله بهتر از قبل می‌خواهند، شما معامله بهتری به آنها نمی‌دهید، بنابراین معامله نمی‌کنند. ایران در واقع در آستانه دستیابی به سلاح هسته ای است، بنابراین نمی خواهد در مورد آن صحبت کند.

این گزارش رسانه ای می افزاید که مقامات ایرانی بار دیگر تاکید کردند که توافق پیشنهادی به اندازه کافی برای کاهش تحریم ها و ارائه ضمانت هایی مبنی بر ادامه اجرای توافق انجام نشده است.

  تعیین تکلیف فروش 10500 مدل ایران خودرو

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید