باید با همه یاغی ها و حامیانشان قاطعانه برخورد شود/اموال علی کریمی مصادره شود/مردم انتقاد دارند اما به اصل نظام اعتقاد دارند.

گروه سیاسی رجانیوز: حمید رسایی نماینده سابق شورای اسلامی در یک خبر ویژه به نکاتی در خصوص موضوع حجاب و اغتشاشات اخیر در جامعه اشاره کرد.

من گزارش میدم رجانیوز; رسایی با تاکید بر رعایت حجاب در جامعه تصریح کرد: امروز بحث حجاب به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است. بعضی ها حجاب را سدی می دانند که اگر از آن عبور کنند خیلی چیزهای دیگر می تواند عبور کند و موانع زیادی را بشکند.

وی ادامه داد: وقتی می بینیم تمام سرمایه دشمن روی این موضوع گذاشته می شود، مشخص می شود که برای آنها مشکل ایجاد شده است. حساسیت به آن

عضو سابق شورای اسلامی با اشاره به نحوه برخورد با حجاب گفت: در روش این بحث تغییرات زیادی لازم است. ما نمی توانیم با جامعه به دو صورت برخورد کنیم. این بدان معناست که قانون باید برای کسانی که در خیابان لباس نامناسب می پوشند اعمال شود، اما با کسانی که چهره و عامل تغییر سبک زندگی جوانان هستند برخورد نشود.

رسایی ادامه داد: اگر نیروی انتظامی لازم است قانون را که از ضروریات جامعه نیز هست اعمال کند، ابتدا باید به سراغ این افراد بی چهره برود. اولویت با کسانی است که نام و نشانی خاصی دارند و صفحات مجازی آنها خیلی چیزها را ثابت می کند.

رسایی در ادامه بر همکاری با کسانی که در رسانه ها به ویژه رسانه ملی حضور داشتند و امروز تیراندازی کردند، تاکید کرد: عده ای که این روزها در صدا و سیما بودند به نام صدای مردم حمایت می کنند. شورشیان و شورشیان این دوگانگی باید در جمهوری اسلامی حل شود.

  ارسال 45 اثر هنری به دبیرخانه جایزه ملی صنایع دستی زنجان

حمید رسایی در خصوص برخورد با افراد محجبه گفت: ضرب و شتم تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و پلیس نیز این موضوع را قبول ندارد. شاید در مقطعی یک نیروی پلیس دیوانه شود. این اقدام اشتباه است و باید با آن برخورد شود.

وی در این خصوص ادامه داد: این روزها با وجود اینکه اغتشاشات و اغتشاشات را محکوم می کنیم، برخی صحنه ها نشان می دهد که نیروی انتظامی در جایی متوقف شده و زنی آب دهان به صورت پلیس می اندازد. شخصی که لباس شخصی پوشیده و باتوم در دست دارد و به نظر همکار پلیس است، شروع به کتک زدن این زن می کند. این سوال قابل دفاع نیست. درست است که آن خانم کار اشتباهی انجام داده است، اما این حرکت صبر و تلاش پلیس را زیر سوال می برد.

رسایی با اشاره به نرمش پلیس در حوادث اخیر ادامه داد: نگاهی به اتفاقات چند روز اخیر نشان می دهد که پلیس در اکثر مواقع صبور بوده است. زمانی یک فاجعه رخ داد و این موضوع باید توسط مراجع ذیصلاح در پلیس بررسی شود و با پلیس اشتباه برخورد شود. اگر همین فرد پیدا شود و با حضور در دوربین با او برخورد شود، اتفاقاً اقتدار پلیس حفظ خواهد شد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر با تاکید بر برخورد قاطع با فتنه گران اخیر گفت: برخورد قاطع با فتنه گران و حامیان آنها خواسته مردم است. اگر این اقدام قاطع انجام نشود اکثریت جامعه را دلسرد خواهید کرد.

وی درباره وقایع 18 دی ماه 88 ادامه داد: در ماجرای 18 دی، پس از اینکه شورشیان حدود 8 ماه کشور را به لبه پرتگاه کشانده بودند، افرادی بودند که سوابق داشتند، اما رژیم آنها را تحمل کرد. این تسامح ادامه داشت تا اینکه بحث به تشریفات هجومی حسینی رسید.

  قاچاقچیان کالاهای وارداتی به ارز دولتی را با ارز آزاد صادر می کردند

وی ادامه داد: زمانی که این حادثه در روز عاشورا اتفاق افتاد، مردم حماسه 18 آذر را ایجاد کردند. حتی امروز که مردم می بینند بسیاری از این محرک ها در خارج از کشور هستند و کارهایی مانند آتش زدن قرآن انجام می دهند یا برخی از آنها پرچم مقدس ایران را آتش زده و به مساجد و نیروهای پلیس حمله می کنند. مردم انتظار دارند که با آنها قاطعانه برخورد شود و مهلتی در کار نباشد.

رسایی با تاکید بر برخورد با حامیان معاند گفت: باید نه تنها با کسانی که در میدان عمل آتش بیار جنگیدند، بلکه با حامیان آنها هم کار کرد.

وی درباره ادعای افرادی مانند مهران مدیوری گفت: وقتی یک نفر با پول و دوربین تلویزیون معروف می شود و پولش را از تلویزیون می گیرد، حالا ادعا می کند من در کنار مردم هستم و تلویزیون حق دارد، حتی بازی نمی کند. یک فریم از برنامه های من این افراد در واقع از کسانی حمایت می کنند که پرچم را آتش زدند، کسانی که به پلیس حمله کردند، بانک ها و مساجد را آتش زدند و بسیاری از مردم را کشتند. از این افراد دوباره در رادیو و تلویزیون پیدا می شود، دفعه بعد نمی توانید افرادی را در حماسه هایی مانند 9 دسامبر ببینید.

وی ادامه داد: یک مورد معروف از همکاری با این افراد را می توان نمونه کار با یکی از اسطوره های فوتبال ترکیه دانست. پس از بازنشستگی این مرد از فوتبال وارد عرصه سیاست شد. پس از کودتای ترکیه مشخص شد که این مرد در کودتا دست داشته است. اگرچه این مرد به آمریکا گریخت، اما تمام اموالش مصادره شد.

  رکورد بیماران منتظر درمان در انگلیس شکسته شد

وی در خصوص نقش علی کریمی در اتفاقات اخیر گفت: آقای کریمی که زمانی بازیکن تیم ملی بود و فکر می کرد می تواند رهبر جریان باشد، چرا اموالش در ایران مصادره نشد؟ وقتی به آنها رسیدگی نشود و مردم ببینند می توان از این افراد حمایت کرد، پشتوانه اصلی را از دست می دهیم.

رسایی با اشاره به نقش رسانه ها در واقعیت ها و روایات گفت: آنچه مردم باید به آن توجه کنند این است که ما واقعیت و روایت داشته باشیم. دشمنان در واقعیت اکثریت نیستند، بلکه سعی می کنند با استفاده از رسانه و فضای مجازی روایت را به گونه ای دیگر بیان کنند.

وی ادامه داد: مردم اگرچه انتقاد و گلایه دارند اما به اصل نظام جمهوری اسلامی اعتقاد دارند.

رسایی با اشاره به نقش مهم صدا و سیما در این موارد تصریح کرد: نقش صدا و سیما نیز در این امور مهم است. رادیو نقشی ضروری در مقابله با این روایت های نادرست ایفا می کند. خارج از دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا، افراد دیگری که حرفی برای گفتن دارند باید در برنامه های تلویزیونی حاضر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید