باید جزئیات پاسداشت و شرح شهدا و پدران و مادرانشان را رساند، هرچند حادثه شاهچراغ ماتم همه را برانگیخت، اما نشان از نشاط ملت ایران است.

گروه سیاسی رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدا در قم، بر لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا و شنیدن پیام آنان تأکید کردند و قم را شهر «قیام و اقامه» خواندند و گفتند: قم هر دو. قیام کرد و ایران را وادار به قیام کرد.» این به برکت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و حوزه علمیه و مردم خیر آن است که شهدای زیادی در راه مبارزه تقدیم کردند، البته شهیدانی چون شهید مطهری، بهشتی و بهنر. که در قم بزرگ شده اند و همه شهدای ایران را شهدای قم می دانند چرا قم بود که با اجابت ندای امام بزرگوار نهضت را آغاز کرد.

وی با اشاره به نقش درخشان مردم قم در پیروزی انقلاب و حراست مقدس و محاکمه های پی درپی تا امروز، بر ویژگی های بارز شهدا با زبان هنر تاکید و خاطرنشان کرد: هر یک از حوادث درخشان قبل و بعد از انقلاب مثل یک ستاره و یک نقطه درخشان تاریخی است و حادثه اخیر شاهچراغ از آن ستارگانی است که اگرچه عده ای را اندوهگین کرد و دل همه را پر از غم کرد اما در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد. و نشانه سرزندگی ملت و مایه سرافرازی و سربلندی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شهادت و شهادت را مجموعه‌ای از ارزش‌های ملی، دینی، انسانی و اخلاقی برشمردند و افزودند: شهید مظهر «ایمان خالصانه»، «عمل صالح» و «جهاد در راه خدا» است. هویت ملی امروز را ترویج می کند، فداکاری شهدا و پدران و مادران آنها ملت ایران را بزرگ کرده است.

  فروش بلیط اتوبوس برای واکسینه شدگان ممنوع است

وی همچنین شهادت را فداکاری و رشادت خواند و افزود: شهید دفاع مقدس جان خود را داد تا دشمن خبیث و ظالم نتواند به عهد خود برای رسیدن به تهران و ذلت ملت عمل کند و شهید امنیت نیز داد. زندگی او برای امنیت و آسایش مردم فداکاری می کنند که این فداکاری ها مظهر همه آموزه های اخلاقی نهفته در شهادت و شهادت است.

رهبر انقلاب، شهادت را معامله با خدا و تأمین کننده مصالح ملی دانستند و گفتند: شهادت مایه همدلی و تسبیح است که مجموعه ای از اقوام و زبان های مختلف کشور و در هر کشوری را به هم پیوند می دهد. شهر نام شهدا با الف برجسته است. برای عزت اسلام و عظمت جمهوری اسلامی و تقویت ایران کشته شدند.

وی ابلاغ جزئیات پاسداشت مقدس و وصف شهدا و پدران و مادران آنان را ضروری خواند و گفت: این اثر نیازمند زبان هنر و تولیدات هنری مانند فیلم و سریال، مستند و شعر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کردند که همه کسانی که دلشان برای اسلام، انقلاب و ملت است، تمام توان و ظرفیت خود را برای فرزندان و نسل‌های جدید و برای ایران عزیز به کار گیرند تا یاد و خاطره پیام شهدا ادامه خواهد داشت و ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید