با انقلاب ایران ترس از حمله صهیونیست ها بی معنا شد/ جهان امروز شاهد توسعه و تغییر است

گروه بین الملل رجانیوز: ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی جنبش حزب الله لبنان، امروز پنجشنبه (15 مرداد) تاکید کرد که این جنبش در وضعیت ایده آلی قرار دارد زیرا از حالت فردی به گروهی تبدیل شده است.

السید با بیان اینکه اقدامات حزب الله گروهی است و به همین دلیل در منطقه الگویی شده است، تصریح کرد: رهبران حزب الله در خط مقدم ایثار هستند و با ایمان، اخلاص، پاکی و عزت می توانند با دشمنان مقابله کنند. .

وی ادامه داد: سند حزب الله مقاومت را از اقدام نظامی به تفاهم سیاسی سوق داد. این بدان معناست که مقاومت از اهداف سیاسی دور نیست. تصمیم گیری در حزب الله نتیجه مشارکت فکری و سیاسی گروهی از نیروهای آن است.

پایگاه خبری العهد به نقل از السید گزارش داد که مقاومت زاده حمله صهیونیست ها به لبنان است. صهیونیست هایی که قصد داشتند با اقدامات نظامی مخرب و جنایتکارانه خود آثار سیاسی در لبنان و منطقه ایجاد کنند.

این مقام حزب الله با بیان اینکه پیروزی انقلاب در ایران تحولات فکری، روحی و معنوی را به همراه داشت، تصریح کرد: انقلاب مایه امید شد و هراس از حمله صهیونیست ها را از بین برد.

وی رژیم صهیونیستی را چالشی بزرگ برای منطقه دانست و تاکید کرد: جهان امروز شاهد توسعه و تحول است. کشورها و جوامعی هستند که در حال رشد و برخی دیگر در حال ضعیف شدن هستند. لبنان نیز به واسطه مقاومت خود در زمره کشورهای مهم قرار دارد.

السید مذاکرات بر سر منابع نفتی را برای لبنان بسیار مهم دانست و گفت: مردم لبنان باید بدانند که فرصت دارند و باید بر اساس آن عمل کنند. زیرا ادامه سیاست تعارف و مدارا با آمریکایی ها راه به جایی نمی برد.

  مقابله با بوی بد دهان در روزه داری

این نماینده حزب الله در نهایت به موضوع حضور این جنبش در سوریه پرداخت و تصریح کرد که پروژه ها و اهداف در سوریه روشن است و حضور حزب الله یک مسئولیت است. زیرا طرح سرنگونی سوریه یک چالش تلقی می شد.

در همین راستا سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز دوشنبه هفته جاری تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت دفاع کرده و حمایت این کشور از موضوع فلسطین تنها به دلیل دغدغه های ایدئولوژیک است.

نصرالله با بیان اینکه آمریکا به دنبال جنگ در منطقه نیست، تاکید کرد که پایان رژیم موقت صهیونیستی بسیار نزدیک است.

دیدگاهتان را بنویسید