با مکانیزم مورد نظر خودروهای چینی و هندی عرضه می شود

15860 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، صدیف بدری با اشاره به وضعیت بازار خودرو گفت: بخشی از نابسامانی های موجود در بازار به دلیل شرایط اقتصادی کشور و برنامه های راهبردی اقتصادی است، اما بخشی از نابسامانی ها ناشی از وضعیت بازار خودرو است. مدیریت بازار خودرو مدیریت بازار خودرو در کشور وضعیت خوبی ندارد و این وضعیت نه دیروز و نه امروز بر نمی گردد.

مجوز واردات خودرو انحصاری است

وی در ادامه با بیان اینکه در جریان رای اعتماد و استیضاح وزیر، نمایندگان مردم درباره وضعیت بازار خودرو سکوت کردند، اظهار کرد: نمایندگان تاکید دارند که اگر روند فعلی بازار خودرو ادامه پیدا کند، شاهد آن نخواهیم بود. بهبود وضعیت امروز شاهد هستیم که مجوز واردات خودرو نیز انحصاری است و شرایطی در نظر گرفته می شود که خود خودروسازان داخلی مجوز واردات گرفته اند.

واردات خودرو باید طبق قانون انجام شود

نماینده مردم اردبیل در شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر سازوکار در نظر گرفته شده برای واردات خودرو زمینه را برای ورود ماشین آلات چینی و هندی فراهم می کند. واردات این خودروها نمی تواند تاثیر زیادی بر بازار خودرو داشته باشد. دولت باید به قانون واردات خودرو عمل کند و خودروهایی را با قیمت پایین و استاندارد بالا وارد کند تا بازار را تنظیم کند.

بدری در پایان تاکید کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم خودروهای داخلی کیفیت و ایمنی لازم را ندارند. درست است که ادعا می کنند استانداردهای داخلی را کسب کرده اند، اما اکثر کارشناسان خودرو در کشور به شدت از کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی انتقاد می کنند، وزارت ایمنی باید به طور جدی روی بازار خودرو تمرکز کند.

  Ipol، بهترین فرم ساز آنلاین

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید