بحران اقتصادی در انگلیس روز به روز بدتر می شود

14011 خبر اولیه

بر اساس گزارش تحریریه؛ رئیس بزرگترین بانک محلی بریتانیا مدعی است 80 درصد افراد، مشتریان و خانواده های بریتانیا کمتر از 500 پوند پس انداز در حساب های جاری و پس انداز خود دارند.

بر اساس گزارش بانک لویدز، مشتریانی که به دنبال مشاوره بدهی هستند تنها در شش ماه اول سال جاری یک سوم افزایش یافته است.

بانک مرکزی انگلیس اگرچه از آمادگی سیستم بانکی این کشور برای عبور از بحران احتمالی خبر داد، اما در عین حال از بانک ها خواست تا منابع مالی خود را برای مقابله با «شوک های» احتمالی افزایش دهند.

بر این اساس بانک های انگلیسی باید در سال آینده حدود 2 درصد از دارایی های خود را برای این منظور کنار بگذارند. در شرایط عادی این رقم یک درصد است.

به گزارش بی بی سی، خانواده های بریتانیایی در ماه های اخیر تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته اند. با شروع به افزایش قیمت انرژی، سوخت و مواد غذایی.

در ماه آوریل، قیمت انرژی در کشور 54 درصد افزایش یافت و احتمالاً این قیمت ها در بررسی قیمت در ماه اکتبر (سه ماه دیگر) دوباره افزایش خواهند یافت.

با افزایش تورم در ماه های اخیر، این نرخ ابتدا از نیم درصد به 0.75 درصد و سپس به 1 درصد افزایش یافت. اخیرا این رقم به 25.1 درصد رسیده است و احتمال افزایش بیشتر نیز وجود دارد.

گفته می شود که 40 درصد از دارندگان وام مسکن امسال باید وام خود را تمدید کنند یا از بانک های جدید وام بگیرند. البته این وام ها بر اساس نرخ بهره جدید خواهد بود و افزایش بازپرداخت هزینه زندگی خانوارهای انگلیسی را افزایش می دهد.

  1 میلیارد دلار دیگر اجاره با افتخار توزیع شد

تورم در بریتانیا همچنان در حال افزایش است، در حالی که بحران انرژی و غذا که ریشه در جنگ اوکراین دارد، بعید است به زودی پایان یابد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید