بحران انرژی در آلمان به سطح هشدار رسیده است

13291 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، دولت آلمان روز پنجشنبه در بحبوحه کاهش صادرات گاز روسیه به آلمان، فاز «سطح هشدار» را فعال کرد و وزیر اقتصاد آلمان نیز گفت: «اکنون در بحران گاز هستیم. حتی اگر آن را احساس نکنیم. اکنون گاز یک منبع کمیاب در آلمان است.

فعال سازی «سطح هشدار» در این کشور مرحله دوم یک طرح سه مرحله ای اضطراری است.

مرحله سوم این طرح “سطح اضطراری” نام دارد که به برلین اجازه می دهد تا سهمیه گاز را برای توزیع بهتر بین خانه ها، ادارات، صنایع و همچنین مدارس و بیمارستان ها آغاز کند.

دولت آلمان همچنین نگران است که ادامه روند فعلی می تواند ذخیره سازی گاز را در زمستان مختل کند.

رابرت هوبک، وزیر اقتصاد آلمان نیز گفت: ما اکنون در یک “روابط اقتصادی” با روسیه هستیم زیرا اکنون گاز و انرژی به عنوان سلاح علیه آلمان استفاده می شود. به نظر من، هدف از بین بردن آن چیزی است که کشور ما و کل اتحادیه اروپا را در ماه های اخیر متمایز کرده است. این به معنای یک اتحادیه بزرگ، همبستگی بزرگ با اوکراین و تمایل بزرگ برای پرداخت بهای گزاف برای حفاظت از آزادی است.

عرضه گاز روسیه به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم 1 از هفته گذشته تا کنون 60 درصد کاهش یافته است و گازپروم در واکنش به اعتراضات آلمان و محکومیت “تصمیم سیاسی”، مشکلات تعمیر و نگهداری را دلیل این روند اعلام کرد. .

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز اعتراضات آلمان را “عجیب” خواند و گفت: شرکای آلمانی ما به خوبی با چرخه های بازرسی در این تاسیسات آشنا هستند، بنابراین واقعا عجیب است که آن را یک اقدام سیاسی بنامیم.

  زمان پخش زنده بازی فوتبال پرسپولیس

از هفته گذشته، روسیه علاوه بر آلمان، صادرات گاز خود را به ایتالیا، اتریش، جمهوری چک و اسلواکی کاهش داده است.

از زمان شروع جنگ در اوکراین، دولت آلمان به دنبال راه حلی برای کمبود احتمالی گاز طبیعی از منابع جدید از جمله گاز قطر یا گاز آمریکا بوده و از مشتریان صنعتی و داخلی خواسته است تا در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنند.

رابرت هاب گفت که مردم می توانند با تنظیم سیستم گرمایشی خود تا 15 درصد در مصرف گاز مورد نیاز برای ماه های سرد سال صرفه جویی کنند و در نتیجه به بحران فعلی کمک کنند. وی افزود: ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، اما باید این پس انداز را در 41 میلیون خانوار ضرب کنید.

آلمان و برخی دیگر از کشورها نیز در حال بازگشت به سیاست استفاده از زغال سنگ به عنوان انرژی جایگزین هستند که در تضاد با اهداف آب و هوایی اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و محدود کردن گرمایش جهانی است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید