بحران در صنعت نوار غزه

به گزارش سرمقاله روزنامه العربی الجدید، در گزارش خود از بحران در صنایع در نوار غزه، کارخانه های مواد غذایی در نوار غزه با بحران های مالی مواجه هستند. با توجه به اینکه نوار غزه به مدت 16 سال در محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارد، این امر منجر به تعطیلی این کارخانه ها می شود.

با توجه به قیمت بالای مواد غذایی در سراسر جهان، فشار بر صنایع غذایی در نوار غزه افزایش یافته و این مشکل منجر به افزایش برخی مواد خام می شود. بحران در دسترس نبودن برق و قطعی آن به مدت 6 ساعت در روز نیز هزینه تولید را افزایش داده و این امر منجر به کاهش قدرت خرید مردم شده است. نبود فرصت های شغلی، دستمزد پایین و بی ثباتی در پرداخت دستمزدها نیز در این زمینه نقش دارد.

علیان ابوحامد، یکی از مدیران شرکت بازرگانی، به روزنامه العربی الجدید گفت که محاصره مستمر نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی تأثیر نامطلوبی بر صنعت فلسطین داشته است. محاصره مستمر و چند ساله در جلوگیری از واردات مواد اولیه ضروری و قطع برق نقش داشت.

گزارش بانک جهانی: اقتصاد فلسطین در حال افزایش است، اما چشم انداز همچنان نامشخص است

همچنین پر شدن بازار از محصولات آماده و ارزان قیمت بر صنعت و کارخانجات فلسطینی اثر نامطلوبی دارد. قیمت بالای مواد غذایی در سطح جهانی باعث گرانی این کالاها در فلسطین شده است که به نوبه خود در بسیاری از محصولات آنها نقش داشته است زیرا شهروندان کم درآمد را وادار به خرید محصولات ارزان کرده است.

به گزارش العربی الجدید، «وائل الوادی» رئیس هیئت مدیره کارخانه غذای سرایو الوادی در منطقه صنعتی بادیکو در شرق نوار غزه، تأثیر حملات پی در پی را تأیید کرد. بحران‌هایی از جمله ممنوعیت ورود قطعات یدکی و برخی مواد اولیه در بخش صنعت اعلام شد و عنوان کرد که به عنوان یک بخش صنعتی شامل 12 خط تولید بیسکویت و شکلات خامه‌ای، تحت تاثیر بحران اقتصادی قرار گرفته است. این معضل بر شرایط اقتصادی سرپرستان خانواده و هزینه های زندگی همراه با قدرت خرید و در نتیجه بر چرخه اقتصادی جامعه تاثیر منفی گذاشته است.

  کرونا ۴۱ ایرانی دیگر را کشت

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید