بحرینی ها انتظار اصلاحات سیاسی همه جانبه دارند

13546 خبر اولیه

به گزارش سایت لبنانی العهد، یک ماه از دیدار حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین با علامه سید عبدالله الغریفی می گذرد. اما بحرینی ها همچنان منتظر نتیجه این دیدار هستند. ممکن است نتیجه این جلسه بسیار ناچیز باشد یا اینکه نظام برای گسترش اصلاحات سیاسی برنامه ریزی کند.

با توجه به برنامه ریزی انتخابات پارلمانی برای اکتبر آینده، مردم بحرین امیدوارند که این انتخابات به یافتن راه حل های سیاسی، پایان دادن به قانون انزوای سیاسی کشور، آزادی زندانیان و آزادی زندانیان کمک کند. توقف خشم و آشفتگی سیاسی ناشی از انحلال الوفاق و الود.

به گزارش العهد، تردیدی نیست که دیدار حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین با علامه سید عبدالله الغریفی ابعاد عمیق و پیام های گسترده ای دارد. این دیدار برای به رسمیت شناختن حقوق اکثریت شیعیان در بحرین کافی بود. این دیدار نشان داد که شیعیان بحرین و جایگاه و نقش برجسته آنها به عنوان شریک اصلی این کشور قابل چشم پوشی نیست.

یکی از مهم ترین نشانه های دیدار علامه سید عبدالله الغریفی و حمد بن عیسی آل خلیفه، اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق علایی در منطقه الدراز در غرب منامه پس از شش سال تحت نظارت امام رضا(ع) بود. امامت الله شیخ «علی السدی». پس از این دیدار، برای دو هفته متوالی هزاران بحرینی از مسجد داخل و خارج مسجد دیدن کردند و پس از نماز جمعه بدون حضور نیروهای امنیتی تظاهرات گسترده ای در حمایت از مردم فلسطین و با انواع عادی سازی برگزار کردند. آنها رسما مخالف روابط با رژیم صهیونیستی بودند.

  ارزان ترین و بهترین کیسه های بسته بندی لباس را از کجا بخریم؟

در قسمت پایانی این گزارش آمده است: مردم بحرین امیدوارند در نتیجه اتخاذ تصمیمات، بتوانند به حقوق سیاسی خود دست یابند و احزاب سیاسی بتوانند به میدان بازگردند و در تصمیم گیری ایفای نقش کنند. ساخت و مشارکت سیاسی

مردم بحرین امیدوارند زندانیان سیاسی به رهبری رهبران مخالف از جمله شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، آزاد شوند. بدون شک سناریوی تصمیم گیری سیاسی و بازگشت مقتدرانه اپوزیسیون به عرصه سیاسی کابوس نیست. بلکه مخالفان با بازگشت به صحنه سیاسی سعی در نجات مردم و بحرین دارند.

در این راستا، پادشاه بحرین باید هر چه زودتر در محاسبات خود تجدید نظر کند و از دشمنی با مخالفان دست بردارد و با تحقق بخشیدن به خواسته‌های مردم بحرین و تحقق بخشی از خواسته‌های آنان، اولین برنامه را برای اصلاحات سیاسی همه جانبه در این کشور انجام دهد. آینده.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید